Bakan Karaismailoğlu Rize-Artvin Havalimanı için tarih verdi

Bakan Adil Karaismailoğlu, "Rize-Artvin Havalimanı'nın dolgu çalışmaları yıl sonuna kadar inşallah bitecek" dedi.

Rize 24.09.2020, 14:00 24.09.2020, 14:05
Bakan Karaismailoğlu Rize-Artvin Havalimanı için tarih verdi

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rize-Artvin Havalimanı inşaatında deniz dolgu çalışmalarının yıl sonuna kadar biteceğini söyledi.

Bakanlığı ile ilgili bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere bugün Rize'ye gelen Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İyidere İlçe Belediyesi'ni ziyaretinin ardından önce Rize Valiliği'ni ardından da AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Burada Rize-Artvin Havalimanı inşaatı ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu "Bütün çalışmalarımızı sayın Cumhurbaşkanımız bire bir takip ediyor. Bölgeye verdiği önemli sizler de biliyorsunuz. İnşallah havalimanımızı hizmete açtığımızda buralara Rize'ye büyük bir değer katacak inşallah. Havalimanı önündeki trafik kavşak çalışmaları devam ediyor. Havalimanında 100 milyon ton dolgu var. Bunun 80 milyon tonu tamamlandı. İnşallah yıl sonuna kadar dolgu işlemi tamamen bitecek. Üst yapıya da başladık, inşallah o da hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah bu işleri tamamlayınca hep birlikte açılışını yapacağız" dedi.

Bakan Karaismailoğlu Rize-Artvin Havalimanı için tarih verdi

"Rize İyidere Lojistik Limanı çalışmalarına başladık"

Rize'nin İyidere ilçesinde yapılacak lojistik limanı ile ilgili de bilgi veren Bakan Adil Karaismailoğlu "Bölgeye değer katacak büyük bir hareketlilik getirecek Rize İyidere Lojistik Limanı çalışmalarına başladık. İnşallah önümüzdeki yıllarda onu da tamamlayıp bölgede lojistik anlamda da karayolları, deniz yolları, hava yollarının hepsini birbirine bağlayıp hepsinin entegrasyonunu sağlayıp bölgenin hareketliliğini artırıp canlılık getirip inşallah bölgenin ekonomisine, istikrarına, ticaretine değerler kazandıracak. 18 yıldır hükümetimizin AK Parti'nin Cumhurbaşkanımızın liderliğinde akla hayale gelmeyecek projeleri bir bir bitirdik. İnşallah bundan sonra da yapacağımız planlamalar doğrultusunda hem ülkemize hem bölgeye değer katacak projeleri bir an önce bitireceğiz. Bunları yaparken sayın il başkanımız, sayın belediye başkanımız, milletvekillerimizin tavsiyeleri görüşleri bizim için çok değerli. İstişareler doğrultusunda bu planlamalarımızı yapıp inşallah hayata kazandıracağız. Şantiyeleri gezerek ziyaretlerimizi yapacağız. Buradaki yatırımlarımızı inceleyeceğiz. İnşallah bugün Rize için hayırlı bir gün olacak" diye konuştu.

Bakan Karaismailoğlu Rize-Artvin Havalimanı için tarih verdi

Bakan Karaismailoğlu Rize-Artvin Havalimanı için tarih verdi

Bakan Karaismailoğlu Rize-Artvin Havalimanı için tarih verdi

Yorumlar (12)
cavit 1 ay önce
bakanlar trabzona gelip gidiyor gelip gidiyor bi yerde bişey yok
Davut kazancı 1 ay önce
Esnaf kan ağlıyor bunların zoruna bak
Alp TÜRK 1 ay önce
Demir yolu gitti..Yeni havalimanını açıp Trabzon'u kapatınca tam olacak..
Doğa 1 ay önce
kesinlikle haklısın
emir 1 ay önce
yıllardır trabzon raylı sistem şulu sistem bulu sistem diye oyalanıyor çevre iller yatırım adasına dönüştürülüyor! karadenizdeki diğer tüm iller bu kadar yatırım alıyorlarken trabzonlu vekiller mecliste ne yapıyorlar acaba!
RZ 1 ay önce
çok büyük bir havalimanı oluyor
Trabzon öksüz 1 ay önce
Trabzon u sildiler
Mehmet Aydın 1 ay önce
Bizim arsindeki yatırım adası,surmenedeki tersane, havaalanı pisti, güney çevre yolu, şehiriçi tramvay hattı, lojistik, demiryolu ne durumda bilen var mı..bilen varsa yazsın burayada öğrenelim..bizim vekiller bilir mi acaba
yavuz 1 ay önce
hersey rize için trabzon a kanuni bulvar yeter daha kaşüstü hastanesinin yolunu bile yapmadılar millet orda dag yoluna cıkar gibi gidiyor. ıstınat duvarları cökermi dile korkuyorlar. olsun kanuni yolu yine bize yeter.
mehmet 1 ay önce
Kac kere yazdim atanmistan "BAKAN olmaz"!!! SEKRETER olur. Cunku Atanmis SECILMIS DEGIL.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@