alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Ayder Yaylası eski günlerine dönüyor

Normalleşme sürecine geçilmesinin ardından Rize'nin Ayder Yaylası'na ziyaretçi akını başladı.

Rize 04.07.2021, 09:55 04.07.2021, 10:10
Ayder Yaylası eski günlerine dönüyor

Karadeniz Bölgesi normalleşme sürecinde doğa tatiline ilgi duyanların adresi oluyor.

Rize'nin ünlü Ayder Yaylası'na gelen yerli ve yabancı turistler, horon ve türkülerle karşılanıyor.

Tatilciler, yaylada otel, pansiyon ve bungolav evleri de doldurdu.  

Türkiye'de yaklaşık 1,5 yıldır süren pandemi sürecinde sessizliğe bürünen Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinin dünyaca ünlü Ayder Yaylası normalleşme süreci ile birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Yaylaya gelen yerli ve yabancı turistler,  horon ve türkülerle karşılanıyor, yöresel lezzetlerin tadına bakıyor, doğa yürüyüşü yapıyor, .Bazı çiftler yaylada düğün fotoğrafları çektiriyor, horonlara eşlik ediyor.

Ayder Yaylası eski günlerine dönüyor

'ESKİYE DÖNDÜK, MUTLUYUZ'

Turizmci Mustafa Memoğlu tulum sesi ile muhteşem doğanın misafirlerle yeniden buluştuğunu belirterek, "Ayder artık eski günlerine geri dönüyor. Yaylaya yoğun bir turist ilgisi var. Yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Biz de misafirlerimizi tulumla karşılıyoruz, onlar da tabii ki horonla karşılık veriyor. Eski günleri yaşıyoruz, çok mutluyuz” dedi. Yaylada düğün fotoğraflarını çektiren çiftler de var. Horonlara eşlik eden Elif ve Armağan Ustabaş çifti  de onlardan biri. Gelinliği ile yaylaya gelen Elif Ustabaş “Düğün fotoğraflarımız için Ayder’i tercih ettik. Yaylayı eski günlerdeki gibi hareketli görmek bizleri mutlu etti” diye konuştu.

Ardahan'dan gelen Mustafa Avşar da "Ayder cennetten bir parça. Yeşili, doğası ile dinlendik, oksijenle temizlendik” şeklinde konuştu.

Ayder Yaylası eski günlerine dönüyor

'ZİYARETÇİ SAYISI ARTIYOR'

Rize Belediyesi Turizm Komisyonu üyesi Fatih Kızıltan da pandemi sonrası insanların yaylalara ve doğaya olan talebinin arttığını belirterek "Bölgeye gelenlerin sayısı artıyor. Ortadoğu'dan gelen misafirlerle beraber Rus turistler de bölgeye ilgi gösteriyor. Ayder, yaklaşık bir buçuk yıllık pandemi sessizliğin ardından normalleşme ile beraber eski günlerini yaşamaya başladı” dedi.

Ayder Yaylası eski günlerine dönüyor


Yorumlar (3)
Ercan 5 ay önce
Trafiğin keşmekeş olduğu, park yeri için km lerce yüründüğü haline mi dönüyor?
Doğrucu Davut 5 ay önce
Yabancı turist dedikleride araplar arabistana döndü ülke akp sayesinde,fazla değil Eylül de turizm sezonunun bitmesine yakın korona pik yapar heryer kapanır olan bizim vatandaşa olur ,arapların ne kadar pis insan olduklarını anlatmaya zaten gerek yok,arap sevicilerininde …
Ercan 5 ay önce
Çok sevdiğin zengin Kanada ve İsviçreden turist geldi Trabzon’a da geri mi çevirdi bu ülke Boş Konuşan Davut ? Arap gelmedi diye kaç bin kişi /esnaf /İşci bu yıl ne yapacağız , eve nasıl ekmek diye meraktan ölürken şimdi de Arap geldi diye içindeki nefreti kusuyorsun ! Ya mirasyedisin ya da memur. Ya da yurtdışında para kazanıp Türkiye’nin geliri seni ilgilendirmiyor ve sadece seni beklesin istiyorsun ! Var mı böyle dünya ? Trabzonun sanayii ürünleri Çay ve Fındık. Onların da fabrikası var. Başka ne sanayi kurulabilir bu ülkede ? Fabrika İçin 5 dönüm arsa bile yok olan da milyonlarca Lira !! 3 -5 kere düşün sonra klavyeye baş. İşkembeden sallayan binlercesi bar senin gibi. İşiniz gücünüz hava civa, tü kaka !!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@