7m


7m

hyundai

Ayder'de çekilen fotoğraf tartışma yarattı! Sosyal medyada büyük tepki çekti

Ayder Yaylası'nda çekilen konut inşaatına dair fotoğraf sosyal medyada tartışma yarattı

Rize 28.05.2021, 13:17
Ayder'de çekilen fotoğraf tartışma yarattı! Sosyal medyada büyük tepki çekti

Rize'nin dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda inşaat halindeki bir konuta ait fotoğraf tartışma yarattı. Sosyal medya kullanıcıları, yayladan çok bir şantiyeyi andıran Ayder'in son haline ait kareyi paylaşıp tepkilerini dile getirdi.

Ayder Yaylası bir süredir kaçak ve çirkin yapıların işgali altındaydı. Kentsel dönüşüm çalışmalarında inşa edilen konutların tamamının Ayder'in doğal dokusuna ve yöresel mimariye uygun olarak inşa edileceği açıklanırken bölgeden gelen bir fotoğraf sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisini çekti.

FOTOĞRAF TWITTER'DA GÜNDEM OLDU

Doğal güzelliğiyle hatırlanan bir yayladan çok dev bir şantiyeyi andıran Ayder'in son haline ilişkin fotoğrafla ilgili çok sayıda yorum yapıldı. Ayder hashtag'i, yapılan yorumların ardından kısa sürede Twitter'da TT oldu.

İşte o yorumlardan bazıları;

- Neden beton? Taş veya ahşap kullanmak bu kadar zor mu? Usta mı yok?

- Ayder yaylasından, Ayder inşaat alanına dönen beton fotoğrafıdır.

- Bir kere bile gitmek nasip olmamıştı. Şimdi ise betona boğmuşlar.

AYDER YAYLASI

Ayder, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güneydoğusunda yer alan 1350 m rakımda ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı bir yayladır. 1300'lü yıllarda Hala Vadisi'nde yaşayanlar tarafından kurulmuştur.


Yorumlar (8)
Arsinli 1 yıl önce
Ne bekliyordunuz. Ülke talan ediliyor. Ayder o işin devamı.. Bu halka bunlar mübahtır.
Vatandaş 1 yıl önce
Yaylada istinat duvarı !!!! Ama bina eksik yapmışken şöyle 7 -8 kat yapsaydınız bari yaylada apartman yaptı derlerdi düşünsenize onda olan havayı!!!! Bu millete ne yayla has ne köy nede şehir. Bu milleti gerçekten diktatörlükle yönetmek lazım yoksa zor
ALİ 1 yıl önce
memleket elden gitmiş siz neyin davasını sürüyorsunuz
Mahmut 1 yıl önce
Herşeye susuyoruz oyuzden böyle oluyor ülkemin başındaki ne istese yapılıyor bize müstehak parası olan ülkeyi babasının çiftliği gibi kullanıyor yazıklar olsunnn tayyiipppppppppp
dost 1 yıl önce
KİM BİLİR KİMİN NESİNİN YERIDIR.... KİMİ KİME ŞİKAYET EDECEKSIN KI O İŞLERİ GEÇİN ARTIK HABER YAPILDI UNUTTULDU KAPAT.
Mehmet Keskin 1 yıl önce
Yaylalarımıza en büyük zarar devlet eliyle veriliyor. Birileri kendilerine rant oluşturuyor buralardan. Aynı beton binaları kamu adına Çaykara Görnek yaylasında da yapıyorlar.
Rotterdam 1 yıl önce
Adamın tapulu arazisi ise sizemi soracak nasıl ev yapacağını!!!Herşeye bir lafınız var!!!
Vatandaş 1 yıl önce
Her yerin bir imar planı vardır boş konuşan arkadaş. Avrupa’ gitmişsin anladığım kadarıyla ama boşuna ne sen Avrupa’ya birşey katabilirsin nede Avrupa sana hele güzelim memleketimiz için hiç yorum yapma senin gibi çok bildiğini zannedenlerle dolu zaten bu memleket

Gelişmelerden Haberdar Olun

@