Modern Pozitif Bilimler

banner513

Açık Kapı Milletin Kapısı projesi Rize'de

İçişleri Bakanlığınca uygulamaya konulan proje kapsamında valilikte oluşturulan "Açık Kapı Milletin Kapısı" bürosuna vatandaşlar talep, öneri ve sorunlarını iletebilecek

Rize 19.02.2018, 14:55
Açık Kapı Milletin Kapısı projesi Rize'de

İçişleri Bakanlığının vatandaş odaklı hizmetlerinden "Açık Kapı Milletin Kapısı" projesi Rize'de uygulanmaya başlandı.

Projenin hayata geçirildiği illerden Rize'de, valilik binasının girişinde oluşturulan büroya vatandaşlar talep, öneri ve sorunlarını iletebilecek.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, büronun açılışında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun himayelerinde başlatılan "Açık kapı" uygulamasını hizmete aldıklarını söyledi.

Rize olarak "Açık kapı" çalışmalarını kısa sürede tamamlayarak halkın hizmetine sunduklarını ifade eden Bektaş, "Burada önemli olan vatandaşımızın hiçbir şeyi bilmiyorsa bile başvurabileceği bir kapının olduğunu bilmesi. Hangi kurumda, sorununu nasıl çözeceği konusunda bir fikri olmasa bile doğrudan başvurabileceği bir kapı var." dedi.

Bektaş, "Açık kapı" hizmeti kapsamında vatandaşın doğrudan her kurum için başvurabileceğini belirterek, "İlgili kuruma gitmeden bilgi alabilecek, işlem başlatabilecek. Başvuru yaptığı işlemler sonucunda kendisi bilgilendirilecek. Bu yeni bir uygulama. İyi bir başlangıç olacağını düşünüyoruz. Burada vatandaşın talebi alınacak ve ilgili kurumla görüşülecek ve yapılması ne gerekiyorsa yapılacak." diye konuştu. 

Konuşmanın ardından Vali Bektaş , "Açık kapı" bürosunu gezerek yetkililerle görüştü.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@