banner491

Ordu Valisi Seddar Yavuz: "22 bina, 31 konut ve bir cami maalesef yıkıldı"

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Aybastı ilçesindeki heyelanla ilgili açıklamada bulundu.

Ordu Valisi Seddar Yavuz: "22 bina, 31 konut ve bir cami maalesef yıkıldı"
banner455
banner432

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Aybastı ilçesindeki heyelana ilişkin, "Şu ana kadar 61 bina ve 80 konutu tahliye etmek durumunda kaldık, 22 bina, 31 konut ve bir cami maalesef yıkıldı." dedi.

Vali Yavuz, toprak kaymalarının yaşandığı Sağlık Mahallesi'ne gelerek  yetkililerden bilgi aldı, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Vali Yavuz, bölgede ilk  heyelanın şubat ayında meydana geldiğini anımsattı.

Yavuz, şubat ayında vatandaşların can güvenliğini düşünerek 20 binada  29 konutu tahliye ettiklerini belirterek, "Dün heyelan şiddetini artırdı ve  önemli bir heyelan meydana geldi. Şu ana kadar 61 bina ve 80 konutu tahliye etmek  durumunda kaldık, 22 bina, 31 konut ve bir cami maalesef yıkıldı." diye konuştu.


Devletin tüm imkanlarıyla seferber olduğunu vurgulayan Yavuz, şunları  söyledi:

"Şu anda hepimiz buradayız, tüm teknik ekip burada. Yeni tespitler  yapıyoruz. Olası heyelanın etki alanlarını belirlemek bakımından özellikle  vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak bakımından her türlü tedbiri alıyoruz.  Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tahliye kararı verdiğimiz evlerde süratle  kira yardımlarını gerçekleştiriyoruz. Diğer acil ihtiyaçları için de gerekli  ödemeleri süratle gerçekleştireceğiz. Şu ana kadar 214 bin 500 lira kira yardımı  ve nakit ödemesi yaptık. Bugün ve yarın da bu tespitler neticesinde ödemelere  devam edeceğiz."

Vali Yavuz, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere bakanlar, kurum ve  kuruluşların temsilcilerinin sürekli konuyla alakadar olduklarını kaydederek,  "Her türlü tedbirin alınması ve gerekli yardımların yapılması konusunda emir ve  talimatları var. Biz de bu emir ve talimatlar çerçevesinde vatandaşlarımızın  yanında olarak onların dertlerini çözmeye gayret ediyoruz." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 14:18

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsan şeytanları
İnsan şeytanları - 7 ay Önce

Bu Aybastı ilçesi öşür vergisine (Toprak mahsülleri vergisine) uydurma diyen ilçe değilmiydi, siz daha çok bu Sabetayist Yahudilerin kurduğu İlahiyat Fakültelerinin İmam Hatiplerin kurduğu yetiştirdiği Diyanet hocalarına itibar edin Allah bela verdikçe aklınız başınıza gelir

Zeki
Zeki - 7 ay Önce

Arkadaşlar ben artık dualara inanmıyorum.

ali sukru okur
ali sukru okur - 7 ay Önce

sn valım
eynesıl e T.C ibaresını koymayan beledıye baskanını gorevden alınız ltf.

banner441

banner472