banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Ordu'nun yöresel lezzetleri tanıtılıyor

Ordu'nun yöresel lezzetleri, kentin gelişimi ve ülke genelinde tanınması amacıyla turizm firmalarının üst düzey yöneticilerine tanıtıldı.

Ordu 09.05.2019, 18:52
Ordu'nun yöresel lezzetleri tanıtılıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ordu'nun gelişimine katkı sağlamak ve yörenin lezzetlerinin Türkiye çapında tanıtılması amacıyla iftar yemeği programı organize edildi.

Ünye ilçesindeki bir restoranda düzenlenen programa, turizm firmalarının üst düzey yöneticileri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, burada yaptığı konuşmada, Ordu'nun bir çekim merkezi haline gelmesi için farklı çalışmalara yer verdiklerine belirtti.

Bölgenin ve Ordu'nun mahalli yemeklerini tanıtmak istediklerine işaret eden Güler, "Burada İstanbul'dan gelen turizm firmalarının üst düzey yöneticileri var. Ordu'da hem eko turizmi oluşturalım hem de gurmelerin çekim merkezi olsun diye burada Ünye'nin ve Ordu'nun özel yemeklerini tanıtmak istiyoruz. En iyi tanıtma ispat yolu tanıtmadır. Ünyeli hanımlar çalışmayı yaptılar ve burada görsel olarak servis edildi." ifadelerini kullandı.

İstanbul ve diğer yerlerdeki gurmelere yemekleri tanıtmak istediklerini aktaran Güler, güzel bir sonuç almayı temenni etti.

- "Doğal yemeklerden tatmak isteyenlere birçok alternatif sunmuş oluyoruz"

Programa yemekler hazırlayarak katkı sağlayan Gül Alıcı ise sevgiyle bu işi yaptıklarını dile getirdi.

Burada yöresel yeşillikleri, tatlıları, börekleri ve kente ait her çeşit yemeği bulmanın mümkün olduğunu vurgulayan Alıcı, "Melocandan tutun da galdirik kavurmasına kadar burada ilimize ait çeşitli yemeklerimizi sunuyoruz. Ev yemeği tadında doğal yemeklerden tatmak isteyenlere birçok alternatif sunmuş oluyoruz. Aynı zamanda lezzetlerimizi de tanıtmış oluyoruz. Tabii ki bu işin kazancı var ama öncelikle yaptığınız işe sevgi katmak onları değerli kılıyor” diye konuştu. 

Yöresel yemek hazırlayanlardan Öznur Hanım ise bu lezzetleri misafirlere tattırarak onları memnun etmeye çalışacaklarını anlatarak, "Menümüzde kiraz turşusu, sütlücan, melocan, galdirik, kavurma, pirinçli, Gürcü kavurması, üzüm suyundan papa ve birçok lezzetimiz var. Herkesi bu yemekleri tatmaya davet ediyoruz." dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@