alexa metrics

banner536

Ordu'da yağış heyelan getirdi! 3 bina tahliye edildi

Ordu'da heyelan nedeniyle bir sitede bulunan 10'ar katlı 3 bina tahliye edildi.

Ordu 10.08.2021, 08:55 10.08.2021, 09:04
Ordu'da yağış heyelan getirdi! 3 bina tahliye edildi

Ordu'nun Ünye ilçesinde aşırı yağış nedeniyle Gölevi Mahallesi'nde oluşan heyelandan dolayı bir sitede bulunan 10'ar katlı 3 bina tahliye edildi.
Ünye ilçe merkezinde öğleden sonra başlayan ve akşam saatlerinde şiddetini arttıran aşırı yağışlar sonrası Gölevi Mahallesi'nde bulunan Korukent Sitesi'nin 10 katlı ve 36 daireli olan D blok yakınında heyelan meydana geldi. Siteye ait istinat duvarının hasar görmesi sonrası D blokta yaşayan vatandaşlar siteden tahliye edilirken, B ve C blokta ise site yönetimi tarafından tedbir amaçlı boşaltıldı. Site sakinlerinin binalardan tahliyesi sonrası, olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye, polis ve AFAD ekipleri geldi.

3 bina tahliye edildi


Aileler yakınlarına gitti
Toprak kayması nedeniyle boşaltılan sitelerde oturan aileler araçlarıyla beraber yakınlarının yanına gitti. Bazı aileler ise Ünye Belediyesi tarafından tahsis edilen Ünye Turizm Otelcilik Lisesi'ne yönlendirildi. Gerekli tedbirlerin alındığı site çevresinde jeoloji mühendislerinin yaptığı incelemeler sonucu binaya giriş konusunda ailelere bilgilendirme yapılacak.

3 bina tahliye edildi


Yorumlar (1)
Murat 69 6 ay önce
Binanın şekline bakarsan oraya yapılması zaten yanlış önündeki duvar orayı tutabilirmi yaparken bunları düşünmek lazım yazık bu insanlara

Gelişmelerden Haberdar Olun

@