Ordu'da selin yıktığı köprü tamamlanmak üzere

Ordu'da geçen ağustos ayında meydana gelen selde yıkılan Cevizdere Köprüsü'nde yaklaşık üç ay süren çalışmalarda sona gelindi.

Ordu'da selin yıktığı köprü tamamlanmak üzere
banner432

Ordu Valisi Seddar Yavuz, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, 8 Ağustos 2018'de aşırı yağışlar sonucu yıkılan Ünye ilçesindeki Cevizdere Köprüsü'nün tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. 

Karadeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan Cevizdere Köprüsü'nün yeniden ulaşıma açılması için gece gündüz çalışıldığı bilgisini veren Yavuz, özverili çalışmalarından dolayı ekipleri kutladı. 

Sel afetinin, ölçümlere göre son 225 yılın en büyüğü olarak kayıtlara geçtiğini ifade eden Yavuz, yaraların hızlı bir şekilde sarıldığına dikkati çekti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emir ve talimatlarıyla Karayolları Genel Müdürlüğünün köprü ile ilgili teknik çalışmasını kısa sürede tamamladığı bilgisini veren Yavuz, "Hızlıca köprünün inşaatına başlandı. Köprüdeki inşaat şu anda tamamlanma aşamasına geldi. Çok kısa süre içerisinde bu köprüyü ulaşıma açmayı planlıyoruz." dedi. 

Ay sonuna kalmadan köprüyü ulaşıma açmayı planladıkları bilgisini veren Yavuz, "Cevizdere Köprüsü Karadeniz Sahil Yolu üzerinde bulunması vesilesi ile sadece Ordu'yu değil tüm çevre illeri ilgilendiriyor. Bu köprünün açılmasıyla bölgedeki ulaşım rahatlayacak." diye konuştu. 

Vali Yavuz, köprü üzerinde ve çevresinde asfaltlama çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Ordu'da selin yıktığı köprü tamamlanmak üzere

Ordu'da selin yıktığı köprü tamamlanmak üzere


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner472