Ordu'da köklü fabrikanın satışı onaylandı

Rekabet Kurulu’ndan OYAK’ın Sagra satın almasına onay verildi.

Ordu 20.04.2021, 10:47
Ordu'da köklü fabrikanın satışı onaylandı

OYAK’ın Sagra ile birlikte Sarelle, Tadelle ve Gol markalarının ve Sanset Gıda’nın Ordu’da bulunan fabrikasının satın alınması için Sanset Gıda ile imzaladığı anlaşmaya, Rekabet Kurulu’ndan beklenen onay geldi.

Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu OYAK’ın Türkiye çikolatalı ürünler pazarının 85 yıllık köklü markası Sagra'yı satın alma anlaşması Rekabet Kurulu tarafından onaylandı. Rekabet Kurulu’nun onayladığı Sanset Gıda ile yapılan satın alma anlaşmasına göre Sagra ile birlikte Sarelle, Tadelle ve Gol markaları OYAK Grup Şirketleri bünyesine katıldı. Satın alma işleminin, diğer yasal izin ve onayların alınmasının ardından tamamlanması planlanıyor.

Sagra ile gıda sektörüne güçlü giriş yapan OYAK, inovasyonu odağına koyarak pazardaki fırsatları değerlendirdikten sonra ürün gamını ve marka sayısını arttırıp zengin bir portföye ulaşmayı hedefliyor. Katma değeri yüksek ürünlerle gıda ihracatında önemli bir hacme ulaşmayı ve böylece Karadeniz boyunca fındık üreticilerine de önemli bir katkı sağlamayı planlayan OYAK, pazar payı ve ihracattaki artış ile birlikte de başta Ordu ili olmak üzere Karadeniz bölgesine istihdam konusunda ciddi imkanlar sunmayı hedefliyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
yakun 6 ay önce
Ülkede ne varsa satıp yediler, böyle parçacıklar şeklinde kemikler kaldıysa onları da beşli çeteye ve yandaşlara dağıttılar. OYAK' ın Bankasını kapattılar, OYAK' a da operasyon çekmeye kalktılar ama yemedi. Allah bu kafirlerden milleti muhafaza eylesin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@