Ordu'da baharda karın tadını çıkardılar

Ordu'nun yüksek kesimlerinde yağan karın ardından hafta sonunu fırsat bilenler, yaylalara çıkarak güneşli havada karın keyfini yaşadı.

Ordulu vatandaşlar, ilkbahar ve kış mevsiminin bir arada yaşadığı yaylalarda doğanın tadını çıkardı.

Ordu'nun yaylaları, yemyeşil çayırları, dereleri, bol oksijenli ve temiz havasıyla her mevsim farklı güzellikler sunuyor.

Kentin yüksek kesimlerinde önceki günlerde yağan karın ardından yaylalar beyaza büründü. 

Ordu'da baharda karın tadını çıkardılar

Hafta sonunu şehrin gürültüsünden uzak geçirmek isteyenler, Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nı tercih etti.

İlkbahar ile kış mevsiminin birlikte yaşandığı manzara ile karşılaşan vatandaşlar, doğayla baş başa kalarak stres attı. 

Güneşli havada çocuklar, karda kızakla kayarak doyasıya eğlenirken aileler ise bol bol fotoğraf çekti.

Doğaseverler, kuzine sobasında pişirilen ekmek, yumurta ve kara lahana gibi ürünleri doğal ortamda tüketmenin keyfini yaşadı.

Ordu'da baharda karın tadını çıkardılar

"HEM KIŞI HEM DE BAHARI YAŞAMIŞ OLDUK"

Ailesiyle yaylaya gelen Hakan Coşkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir gün önce geldikleri yaylada konaklayarak hafta sonunu değerlendirdiklerini söyledi.

Çambaşı Yaylası'nın güzel bir yer olduğunu belirten Coşkun, "Hem kışı hem de baharı yaşamış olduk. Karda kızakla kayarak eğlendik, geri dönüş yolunda da çay molası verdik." dedi.

Rabia Coşkun ise çocukları için yaylaya geldiklerini ifade ederek, "Burada tereyağlı ekmeğimizi yedik, yöremizin meşhur karalahana çorbasını içtik. Hafta sonu hem güneş hem karın tadını da çıkarmış olduk. Çok güzel geçti. Daha sık gelmeyi planlıyoruz." diye konuştu.

Ordu'da baharda karın tadını çıkardılar

DOĞAYLA BAŞ BAŞA YÖRESEL ÜRÜNLER TÜKETİLİYOR

Çambaşı Yaylası'nda yöresel kahvaltı ile karalahana çorbası ve çay hazırlayan işletmeci Serdar Şimşek, karla birlikte vatandaşların manzaraya adeta doyduğunu vurgulayarak, "Hoş bir ortam var. Hava muhteşem. İnsanlar yaylaya çıkıyorlar. Çambaşı Yaylası'nın güzelliklerini geziyorlar. Burada da çay ve kahvaltı molası veriyorlar. Aynı zamanda da sohbet etmiş oluyoruz." ifadesini kullandı.

Tamamen doğal ürünleri tercih ettiklerini anlatan Şimşek, özlemini duyan insanların da bunlarla mutlu olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513