Instagram'da Keşfete Düşebilmek İçin Yapılması Gereken 7 Strateji

Instagram’da keşfete düşmek için yapılması gereken 7 farklı stratejiyle birlikte takipçi sayınızı artıracak mükemmel yollar sunuyoruz

Instagram'da Keşfete Düşebilmek İçin Yapılması Gereken 7 Strateji

Instagram keşfete düşmek özellikle daha fazla kitleye hitap etmek isteyen herkes tarafından önemli bir kondur. Tüm bunlarla birlikte Instagram’da keşfete düşebilmenizin kilit anahtarı elbette takipçi sayınızdır. Instagram’da keşfete düşmek için yapılması gereken 7 farklı stratejiyle birlikte takipçi sayınızı artıracak mükemmel yollar sunuyoruz. Sizler de bu 7 farklı yöntemi deneyebilir, profilinizin takipçi sayısını artırırken keşfete düşebilirsiniz. Özellikle stratejilerinizi destekleyecek SosyalDigital tarzı platformlardan Instagram takipçi satın al yaparak keşfete düşmenizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

SosyalDigital Hizmetleriyle Instagram’da Keşfette Yerinizi Ayırtın!

Instagram içeriklerinizle organik bir etkileşim sağlayarak keşfete düşmek için ek destek alabilirsiniz. Instagram keşfete düşebilmek için yapmanız gerekenlere başlamadan öncesinde sizlere SosyalDigital’den bahsetmek istiyoruz. Türkiye’de güvenilir, şifresiz ve uygun fiyatlı hizmetler sağlayan SosyalDigital, Instagram dahil olmak üzere tüm sosyal medya servisleri için izlenme, takipçi, beğeni, paylaşım gibi birçok hizmet sunmaktadır. SosyalDigital, 5 senelik deneyimle beraber 8 kişilik profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir. Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen ve en güvenilir platformlardan birisi olarak profil etkileşiminizi yükseltmektedir. Üstelik bu süreçte 7 gün 24 saat aktif tuttuğu canlı destek hattıyla kafanıza takılan her konuda anlık dönüş yapmaktadırlar. Bilgi almak için tıklayın: SosyalDigital

1.Instagram Keşfet Etiketlerini Kullanın

Instagram takipçi artırma bedava yöntemlerden biriside keşfet etiketlerini kullanmaktır. Keşfete çıkma amacıyla kullanacağınız hashtag içerikleri, en etkili taktikler arasında yer alıyor. Bu etiketler sayesinde daha fazla takipçiye ulaşma şansınız artar ve keşfete daha kolay çıkarsınız. Instagram keşfete düşme etiketleri kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Aksi takdirde keşfet kısmına çıkmadan içeriklerinizin daha az görünür olmasını sağlarsınız.

· Kullanacağınız Instagram hashtag kelimeleri gönderilerinizle alakalı olmalıdır.

· Etiketleri açıklama kısmı dışında yorumlarda paylaşmayı deneyebilirsiniz. Eğer açıklama kısmına etiket yazacaksanız en alt kısmına yazın.

· Çok uzun etiketler kullanmanızı önermiyoruz. Bunun yerine en popüler etiketleri bizzat araştırarak kullanabilirsiniz.

· Instagram’da belirlenmiş birçok spam etiket var. Bu aşamada kesinlikle spam etiket kullanmayın.

· Gündemdeki güncel konuları takip ederek mevcut etiketlerinize birkaç tane ekleme yapabilirsiniz.

· Her gönderide en az 2 etiket paylaşımı yapın, en fazla 10 adet etiket paylaşımı yapabilirsiniz.

Genel olarak sosyal medya ağlarında etiketler son derece önemli bir konudur. Bu nedenle gönderilerinizde daima etiket kullanmaya çalışmanız gerekiyor. Etiket kullanımı bu süreçte rastgele yapılmamalıdır. Çünkü Instagram etiket kullanımı, kendi başına önemli bir stratejidir. Bu süreçte sadece popüler keşfet etiketlerini kullanmadan içeriğinizle uyumlu etiket kullanımı sağlamanız öneriliyor.

instagramda-kesfete-dusebilmek-icin-yapilmasi-gereken-7-strateji.jpg

2.Keşfete Uygun Instagram İçerikleri Hazırlayın

Instagram’da paylaşım yaparken ilgi çekmeye özen göstermeniz gerekiyor. Çünkü ilgi çeken her gönderi, beğeni, yorum gibi etkileşimleri çeker. Bunun yanı sıra Instagram algoritması, keşfete kullanıcıların ilgi alanlarına göre içerik çıkarır. Bu sebeple Instagram algoritmasını anlamak oldukça önemlidir. Eğer Instagram algoritmasını çözdüyseniz, Instagram’da keşfete düşme hilesi yapabilirsiniz.

Instagram algoritmasının çalışma mantığı oldukça basittir. Örnek olarak araba fotoğrafını beğenen veya araba videolarını izleyen birisi, keşfet kısmında araba gönderileri görür. Yani sizler de içeriklerinizde hedef kitle belirlemesi yapabilir ve hedef kitlenizin ilgisini çekecek öğeler ekleyebilirsiniz. Buna farklı bir örnek verecek olursak, son dönemde popüler olan ‘Barbie’ filmine yönelik paylaşımlar yapabilirsiniz. Konunuz neyse onu bu filmle alakalı yapın veya içeriklerinizi pembe temasına yer verebilir, Barbie müziği kullanabilirsiniz. Böylece büyük bir kitlenin dikkatini kendi içeriklerinize çekebilirsiniz.

Genel olarak keşfete çıkabilmek için daha fazla kullanıcının ilgisini çekmeli ve daha fazla takipçi kazanmanız gerekir. Instagram keşfete düşmek için kaç takipçi gerekir bakarsak ne kadar fazla takipçi çekerseniz o kadar fazla keşfete çıkarsınız. Aynı şekilde ne kadar fazla keşfete çıkarsanız o kadar fazla takipçi çekersiniz. Bu nedenle hedef kitle analizini doğru yapmalı ve bununla beraber içeriklerinizi doğru şekilde planlayarak paylaşmanız gerekiyor.

3.Paylaşım Saatini İyi Seçin

Instagram’da keşfete düşme saatleri keşfete çıkabilmenin önemli bir yoludur. Bunun için kısaca bir hesap analizi yapabilirsiniz. Hem kendi hesabınızda hem de diğer profillerin hesaplarında en fazla etkileşim alan gönderilerin paylaşım saatlerine bakabilirsiniz. Bu durum paylaşım saatlerini belirlemede sizlere yol gösterecektir. Bunun dışında Instagram’da genel olarak kullanıcıların keşfet saatlerini belirleyen araştırmalardan yararlanabilirsiniz. Örnek olarak akşam saatleri, öğle vakitleri, hafta sonlarında daha fazla etkileşim olduğu biliniyor. Sizlerde bu saat dilimlerinde içerik paylaşımı yaparak daha fazla etkileşim alabilirsiniz. Bunun dışında paylaşım saatleri konusunda dikkat etmeniz gereken diğer detaylar:

· Instagram keşfet saatleri 2023 senesi ile yapılan araştırmalarla güncellenmiştir. Sizlerde hedef kitlenizin en aktif olduğu saatleri seçebilirsiniz.

· Hedef kitlenizin coğrafi özellikleri oldukça önemlidir. Farklı bölgelerden içeriklerinize ulaşan kullanıcılar farklı zaman dilimlerinde aktif olabilir. Sizler de bu kullanıcılar için özel paylaşım saatlerini kullanabilirsiniz.

· Gün boyunca gelişigüzel yayınlamaktan kaçının. Topluluğunuz için Instagram’da paylaşım yaparken gönderilerinizi planlayabilirsiniz. Bu süreçte her gün her hafta aynı saatlerde paylaşım yapmaya özen gösterin.

· En aktif saat aralıklarına baktığımız zaman sabah 07:00 ve 09:00 arasını değerlendirebilirsiniz. Aynı şekilde öğlen 11:00 ve 14:00 saatleri arası etkileşim oranı yüksektir. Akşam saatleri içinde 20:00 ve 23:00 saatlerini tercih edebilirsiniz.

Genel olarak Instagram keşfet saatleri oldukça önemli bir detaydır. Çünkü keşfete düşme olasılığınızı etkili bir şekilde artırır. Sizlerde video, fotoğraf ve reels keşfete düşme saati ile paylaşım yapacağınız en iyi zamanı yakalayarak içeriklerinizi öne çıkarabilirsiniz. Sadece reels içerikleri için değil tüm içerikleriniz için paylaşım saatleri önemlidir.

4.İçeriklerinizde Konum Belirtmeyi Unutmayın

Instagram keşfete düşmek için uygulamanız gereken ve gözden kaçan detaylardan biriside konum belirtmektir. Instagram keşfet kısmında daha fazla görünürlük elde ederek hesaplarını büyütmek isteyenler, videoyu paylaşırken konum kullanabilir. Konum eklemek, içeriğinizi ilgili konumu aratan kullanıcılar tarafından keşfedilme olasılığını artırmaktadır. Bunun yanı sıra içeriğin bağlantılı olduğu konumu doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Instagram keşfet hilesi ücretsiz olan bu yöntemi istediğiniz kadar deneyebilirsiniz. Örnek olarak turistik bir yerde veya beğendiğiniz bir mekandaysanız o konumu etiketleyerek daha fazla kişiyi çekebilirsiniz. Üstelik içeriklerinizi belirli etkinliklerle veya bir yerle ilişkilendiriyorsanız bunu konumla belirtebilirsiniz. Bu durum, videonuzu veya diğer içeriklerinizi daha geniş bir kitleye ulaştırma şansınızı artıracaktır. Böylece o konuyla ilgilenen diğer kullanıcılar videolarınızı keşfeder.

5. Video ve Reels İçeriklerini Artırın

Instagram’da paylaşım yaparken ilgi çekmek en önemli anahtardır. Mutlaka ilgi çekici içerikler üretmeniz gerekiyor çünkü ilgi çeken her gönderi daha fazla yorum, beğeni ve etkileşim çekecektir. Bu aşamada video ve reels içeriklerin keşfete düşme ihtimali daha fazladır. Çünkü Instagram, video gönderilerine oldukça değer veriyor. Bu nedenle hesabınızda paylaştığınız içeriklerin genelini reels ve video yaparsanız büyük miktarda etkileşim çekmeniz mümkündür. Instagram gerçek takipçi artırma sürecinde mutlaka görsel paylaşımlı içeriklerin paylaşılması gerekiyor. Böylede Instagram algoritması, hesabınıza olan ilgisini artırır ve bu sayede gönderileriniz kısa süre içerisinde keşfet kısmına çıkar. Video ve reels içerikleri, içeriklerinizi her daim keşfete çıkaracak önemli içerik türleridir.

instagramda-kesfete-dusebilmek-icin-yapilmasi-gereken-7-strateji-001.jpg

6.İçeriklerinizin Açıklama Kısmını Estetik Hale Getirin

Instagram keşfete nasıl düşülür diyorsanız sadece keşfete çıkmasını istediğiniz içerikleri değil tüm Instagram gönderilerinizin açıklama kısmına emek vermeyi unutmayın. Bu aşamada keşfete düşen gönderilerde nasıl açıklamalar yazıldığını görebilir ve hedef kitlenizin ilgi alanlarını keşfedebilirsiniz. Bundan yola çıkarak içeriklerinize açıklamalar yazın, beğenmeye ve kaydetmeye teşvik edin. Eğer işletme sayfasıysanız sizlere ulaşmaları için iletişim bilgileri, slogan tarzı bilgiler ekleyin. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar şu şekildedir:

· Çok kısa veya çok uzun açıklama yazmayın. Olabildiğince sade ve ilgi çekici yazmaya özen gösterin.

· Açıklamalardaki kelimelerinize anahtar kelimeler ekleyin. Böylece Instagram algoritması, içeriğinizdeki popüler kelimeleri fark eder ve içeriklerinizi öne çıkartır.

· Instagram keşfete düşmek istiyorsanız mutlaka açıklama kısmını boş bırakmamaya çalışın. Hatta içeriklerinizi izleyen kullanıcıları açıklamanızı okumaları için yönlendirebilirsiniz. Bunun için, içerik sonunda ‘’Daha fazla bilgi için açıklama kısmına bakmayı unutmayın!’’ gibi yönlendirici cümleler kullanabilirsiniz.

Bu tarz önemli detaylar göz önüne alındığı zaman içeriklerinizin keşfet kısmına çıkma şansı artar. Bu sebeple keşfet gönderilerinize ve diğer tüm gönderilerinizin açıklama kısmına dikkat etmeniz gerekiyor. Böylece içeriklerinizle daha fazla kullanıcının dikkatini çekerek paylaşımlarınızın daha fazla izlenmesini sağlarsınız. Bu süreçte daha fazla takipçi elde ederek etkileşim miktarını artırmanız mümkün olacaktır.

7.İçeriklerinizin Paylaşılmasını ve Etiketlenmesini Sağlayın

İçeriklerinizi gören takipçiler ve daha fazlasıyla etkileşime girmenin en önemli yolu paylaşım ve etiketlenmektir. İçeriğinizi takipçileriniz özel mesaj olarak arkadaşlarınıza gönderebilir ve hatta kendi hikayelerinde paylaşabilirse mükemmel bir etkileşim çeker ve o içeriğinizin keşfete çıkmasını daha kolay hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda içeriğinizi gören kişilerin, yorumlarda diğer kullanıcıları etiketlemelerini sağlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse herhangi bir eşyayı tanıtırken ‘’Arkadaşını ekle sana borcu olsun.’’ akımını kullanabilirsiniz. Bunun dışında ‘’Bu sen dediğin 3 arkadaşını etiketle.’’ tarzı cümlelerde kullanılabilir. Bu tarz yönlendirici çağrılar kitleyi harekete geçirir. Böylece daha kolay etkileşim almanız ve keşfete düşmeniz mümkündür.

Sonuç olarak sizlere sunduğumuz 7 farklı yol ile Instagram’da keşfete düşebilirsiniz. Tüm bu süreçte stratejinizi destekleyecek SosyalDigital, Instagram’da takipçi artırma noktasında sizlere hizmet vermektedir. SosyalDigital, Instagram keşfete düşmek için birçok takipçi paketi sunuyor. Sizlerde takipçi sayınızı artırabilir ve bu süreçte sunduğumuz 7 farklı stratejiyi destekleyebilirsiniz. Instagram’da takipçi sayınızı artırmak ve daha fazla kullanıcıya hitap etmek isterseniz mutlaka SosyalDigital hizmetlerini deneyimleyin. Böylece hem takipçi sayınızı artıracak hem de keşfete düşebileceksiniz.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler