7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Maçka Jandarma Komutanı 'kripto subay' soruşturmasında sorgulanıyor

Maçka Jandarma Komutanı 'kripto subay' soruşturmasında sorgulanıyor.

Maçka 25.08.2017, 14:05 25.08.2017, 18:54
Maçka Jandarma Komutanı 'kripto subay' soruşturmasında sorgulanıyor

İzmir’de Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ve kripto subaylara yönelik yürütülen soruşturması kapsamında gözaltındaki bir şüphelinin ifadesi sonrası gözaltına alınan Maçka İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Z.Z, ‘PKK ve FETÖ’ işbirliği kapsamında uzman polislerin yer aldığı özel ekiplerce sorgulanıyor.

İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri FETÖ/PDY'nin kripto yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltındaki bir şüphelinin verdiği ifade doğrultusunda, geçen çarşamba günü gözaltına alınan Maçka İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Z. Z.’in emniyetteki sorgusu sürüyor.

ÖZEL EKİPLER SORGUDA

Kripto olduğu öne sürülen şüpheli bir subayın Maçka İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Z. Z. hakkında ifade vermesinin ardından Trabzon Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ikametinde gözaltına alınan ve kendisine ait dijital cihazlara el koyulan Teğmen in emniyetteki sorgusu, uzman polislerin yer aldığı özel ekiplerce yürütülüyor.

DİJİTAL VERİLER MERCEK ALTINDA

Maçka’da 19 Temmuz 2016 tarihinde güvenlik noktasında kontrol yapan çevik kuvvet minibüsüne yönelik el bombalı ve silahlı saldırı sonrası teröristlerle girilen çatışmada polis memurları İbrahim Akın, Çağdaş Tamkoç ve Ramazan Donat’ın şehit olduğu olayın ardından Maçka İlçe Jandarma Komutanlığı görevine getiren Teğmen Z. Z’in el konulan bilgisayarı, cep telefonu ve dijital cihazları ise Siber Suçlar Şube Müdürlüğü’nde incelemeye alındı.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Maçka İlçesinde yaklaşık 1 yıldır görev yapan ve geçen 16 Mayıs'ta ise Uzman Çavuş Osmangazi Çetingöz, 11 Ağustos'ta Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik'in şehit olduğu terör saldırılarında Maçka İlçe Jandarma Komutanlığı görevi yürüten Teğmen Z..’in yöneltilen suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

PKK-FETÖ İŞBİRLİĞİ ARAŞTIRILIYOR

Alanında uzman polislerin yer aldığı özel ekibin ilçede son zamanlarda artan terör saldırı ve Jandarma Komutanı Teğmen Z...’in FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmasıyla soruşturmasını derinleştirdiği, sorgulamada ‘PKK -FETÖ’ işbirliğine dikkat çekildi belirtildi. Ekipler ayrıca Teğmen Z... hakkındaki ilçede yaşanan terör saldırılarında operasyonları geciktirdiği iddialarını da araştırıyor.

30 Ağustos’ta üsteğmen rütbesi alması beklenen gözaltındaki Teğmen Z...’in sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilmesi bekleniyor.

OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Bu arada Maçka İlçesi'nde 15 yaşandaki Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik'in şehit edilmesinin ardından Ankara'dan bölgeye intikal eden özel Jandarma timleri, kaçak terörist grubu etkisiz hale getirmek için başlatılan geniş kapsamlı operasyonlara devam ediyor. Ormanlık alanda 3 kişi oldukları tespit edilen terörist grubun izini süren özel timlerin çalışmaları zaman zaman bölgede etkili olan sis nedeniyle güçlükle ilerliyor. Yaklaşık 300 kişilik ekipten oluşan özel timlerin terörist grubu etkisiz hale getirmesi bekleniyor.


Yorumlar (3)
Maçka delisi 5 yıl önce
Maçka'da geçen yıl İlk terör olayı olup, 3 polis memurunun şehit olduğu olayda dönemin Maçka kaymakamı O zamanki jandarma komutanına kumpas kurup gözaltına aldırıp,ilceden uzaklaştırıldıktan 2 gün sonrada bu olay olmuştu.O zamanki jandarma komutanı suçsuz bulunarak adli makamlarca takipsizlik kararı verildi.Bence o dönemin kaymakamının da kripto olma ihtimaline karşı geçmişi ve ideolojisi ile araştırılması gerekmez mi?O günden sonra bu adamlar Maçka'ya yerleşmeye başladı
yılmaz topal 5 yıl önce
pkk le mücadele ilçe komutanına kaldıysa vah bu memleketin haline .Bu işin valisi terörle mücadele ekibi özel hareketi alay komutanı vs yok mu ?
Bİ GİT 5 yıl önce
GÜYE BİŞEY DEDİN

Gelişmelerden Haberdar Olun

@