banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Maçka Belediye Başkanı Koçhan'dan demiryolu teşekkürü

Trabzon'un yıllardır yapılmasını beklediği proje olan demiryolunun Maçka'dan geçecek olması ilçede sevinç ve heyecan yarattı.

Maçka 19.02.2018, 21:45
Maçka Belediye Başkanı Koçhan'dan demiryolu teşekkürü

Trabzon – Erzincan Demiryolunun güzergahının Erzincan – Kelkit – Gümüşhane – Torul – Maçka – Trabzon üzerinden yapılacak olması Maçka'da büyük mutluluk yarattı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, "Trabzon'un 1000 yıllık hayali olan Demiryolunun şuanda Trabzon Erzincan Demiryolu ulaştırma bakanlığının yatırım programı envanterine girmiştir. Güzergahda  Erzincan – Kelkit- Gümüşhane – Torul- Maçka – Trabzon olarak belirlendi.  Erzincan'dan ayrılan ve Kelkit üzerinden gelen demiryolu hattı plana göre Torul'dan geçerek Zigana Dağı'ndaki Kalkanlı zirvesinden geçiyor ve Maçka'ya ulaşıyor. Maçka Vadisi boyunca ilerleyen demiryolu hattı Ortahisar ilçesinden sahile bağlanıyor. Özellikle ilçemizin turizmine büyük katkı sağlayacak demiryolu Maçka için çok önemli bir adımdır. Ben ilçem adına Trabzon Milletvekillerimize, Ulaştırma Bakanımız Ahmet Aslan'na ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya Başbakanımız Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çok teşekkür ediyorum" dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Hüseyin Taflan 3 yıl önce
Benim anlamadığım bu zorlu güzergahı kim kullanacak yoksa başbakan erzincanlı diyemi bu güzergah dağlardan bayırlarda tünellerden geçene kadar Samsun üzeri karadeniz sahili boyunca gelse hem daha güzel daha güvenli daha masrafsız olmazmı arkdaşlar ne dersiniz
Taka61 3 yıl önce
10 sene daha bekleriz 5sene önce aynı laflar vardı !
yasar 3 yıl önce
Gümüşhane madenler şehri madenlerin taşınması için gerekli akıllı
Can 3 yıl önce
Hangi perşembe
kaşıkçı 3 yıl önce
bin yıllık hayal ha demiryolu için hemde hayalsin başkan
ŞEFİK 3 yıl önce
Bence sahil yolundan demiryolunun gelmesinin hiç bir çazibesi yok. Doğudan gelmesi mantıklı. Aynı zamanada Kaaradenizdeki tüm illerden tren kalkabilir iç tarfalarda ana demiryolunda buluşabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@