7m


7m

hyundai

13.02.2009, 10:18

Lige Tekrar Denge Gelmeli...!

“Ligimizde rekabet ne kadar üst seviyede olursa marka değeri o kadar yükselir...”

 

Bu cümle Trabzonspor'un Sivasspor ve Bursaspor müsabakalarında narkozsuz ameliyatından sonra, Yönetim Kurulumuzun gösterdiği tepkiye cevap olarak, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayımlanan bildirinin içerisinden alınmıştır.

 

O gün de yazmıştık, bu gün de tekrar edelim; Bu cümlenin meali şu idi;

Eyyy Trabzonspor, sen kim oluyorsun da puan farkını böyle açıyorsun,sonra ben üç İstanbul"un isyanını nasıl yatıştırırım, reytingimi nasıl sağlarım,yayıncı kuruluşa ne derim? Onun için haddini bil, dengeyi bozma. Sen bozarsan ben iki maçta düzelttiririm.

 

Evet, Bu kez Trabzonspor ile birlikte Sivasspor hadlerini aşarak dengeyi bozmuş ve İstanbul dukalığının üç evladından birine 7, diğerine 6, bir diğerine ise 4 puan fark atmış durumdadır. Bu evlatların formsuzluğunu da göz önüne alırsak bu puan farkı doğal olarak artmaya da devam edecektir. İşte bunun farkında olan Beşiktaşlılar “Eyvah, bu hafta da kaybedersek puan farkı dokuz, biz artık şampiyonlukta yokuz” Fenerbahçeliler “Hemen bulmalıyız birkaç piyon, yoksa olamayız şampiyon” diye düşünürken ligi forse eden Trabzonspor ve Sivasspor"a en yakın olan Galatasaray ise “Puan farkı dört, yayınla bir deklarasyon ayıplarını ört” diyerek ağır bir bildiri kaleme alıyordu.

 

Aslında Dereli dereyi tam geçemedi, sayesinde Emre Aşık ve Milan Baroş bu hafta da formayı giyiverdi. Baroş'un Dereli'nin formasına sürdüğü kan ise formanın değil futbolun kirliliğini temsil ediyordu. Avrupa"da olsa bu büyük bir sansasyon, oysa görüntülerle bile Baroş'a ceza veremedi bizim federasyon. Dereli formayı yıkar formadaki kan çıkar, Federasyonun Baroş'a ceza vermesi ise biraz sıkar.

 

Demem odur ki dostlar; Bazı kafalara göre, Ligimizin marka değerinin artması üç İstanbul'un yarış içerisinde olması ile paralellik gösterdiğine göre, Süper Lige ikinci kez denge gelmesi için senaryolar hazırlanmış olup İnönü'de uygulamaya konulması yüksek olasılıktır.

 

İstanbul takımlarının yerli-yabancı tüm sporcularının kendi başarısızlık ve güçsüzlüklerini örtmek adına camialarının güçlerine ve medya desteklerine de güvenerek, rakibe ve hakemlere karşı ne kadar çirkefleştikleri son haftalarda daha da açıkça görülmektedir. İnönü"de önce taraftarımız, sonra saha içerisindeki sporcularımız saha içinden ve dışından ve basından gelecek tahriklere karşı tepkisiz olmak durumundadır. Aksi halde Milan Baroş'a, Emre Belözoğlu'na, İbrahim Üzülmez'e ve onlar gibilere çıkamayan sarı ve kırmızılar bizim çocuklarımıza gösterilmek için şimdiden boyanmaktadır.

Yorumlar (15)
yavuzalkan 13 yıl önce
mehmet abi saygılar sunarım ve hay ağzına sağlık derim bu yazdıkların karşı tarafın bize bakışı veya bize aldığı önlemler.... peki mehmet abi bide bunun farkına varmayan bu istanbulun dolduruşuna gelen bizim teknik heyete ne demeli, sevgili mehmet abi istanbuldaki galatasaray maçımızı bi hatırlayın sırf korkudan yattara ve colman yok ilk on birde, silva gibi uluslar arası bir tecrübe kenerda hayatında galatasaray maçları kabus olmuş tolga kalede yirmi dk. karşı taraf bizi süzdü sonra baktıki sadece görüntü içi boş bir takım dalga geçer gibi attığı üç gol benim şahsen çok ağırıma gitti.. şimdi bjk maçı var herkes trabzonsporun iyi bir silah olduğunu söylüyor bense mermisi olmayan silah diyorum , özellikle derbi diye adlandırdığımız bu maçlarda, sayın yanal eğer dolduruşa gelmez mantığı ile hareket ederse bu maça sağda yattara solda alanzinho ile başlamalı ozaman boş bir tabanca değilde ağza mermileri sürülmüş heran batlamaya hazır bir tabanca oluruz, bunu gören rakip sadece kolunu kaldırıp gözlerini kapatmak zorunda kalacak. Yok yine solda sırf koşuyor diye umut oynatılırsa sağda nasılsa biraz sonra çıkacağım onun için idare edeyim düşüncesindeki yattara , sonrada kalan dakikalarda kendini ispatlamak için koşmya hazırlanan alanzinho, ve atı alan inönüyü geçiyor şartları birazda biz zorlaştırıyoruz bunları yapmazsak hatayı asgariye indirirsek ne rakip ne hakem nede federasyon bize bişe yapamaz sadece maçlarımızı izler ama biz kendimizi zayıflatırsak mikrop mikropluğunu ve puştluğunu yapacak o zayıf anımızdan yararlanacak saygılar sunarım yavuz alkan ist.
isakarsu 13 yıl önce
keyifle okudum ama keyfim kaçtı, düşüncelerinize katılıyorum, bu filmi daha önce de gördük maalesef. GS deklerasyonu aslında tam da buna yönelik 6S=TR imiş TS neresi sivas neresi, ama söke söke alırız bu maçı...
MURATTALHAKALYONCU 13 yıl önce
eline sağlık abi.federasyona biryürümemiz olayolmuştu türkiyenin gündemi değişmişti.adamlar su yolu ettiler esamesi bile okunmadı.başkanımız bir konuştu tedbirli ceza kuruluna sevkedildi.adamlar deklere yayınladılar mhk'yi ve hakem'leri afedersiniz ..ka sokup çıkardılar bir basın toplantısınlar geçiştirdiler.şimdide neyin sıkıntısını çekeceğiz biliyormusunuz eskişehir maçında çalınmayan 2 düdük ve ankara gücü maçının gayet normal düdükleri bize ters olarak dönecektir.burda benim tek sıkıntım sıvasa bu güne kadar eksi bir düdük çalınmadı aksine artı yönde puan kazandıran düdükler çalınmıştır en basiti trabzon'dan 1 puan gençlerbirliğinden 3 puan yazılmıştır hanelerine trabzondan alınanları demiyorum bile bu şartlarda eğer bu ligde başarılı olursak bu bütün şampiyonluklara bedel bişey olur yazın için tekrar teşekkürler abi diyorum daha sık yazmanı bekliyoruz istanbuldan kardeşin yakup kalyoncu
efecee 13 yıl önce
Ağzına sağlık tüm söylediklerinin altına bende ima atarım. Şampiyonluk zorlu bir yoldur biz bjk yide hakemide federasyonuda yenmeliyiz biz karadenizliler normal şeyleri başarmayı bir başarı olarak görmeyiz illa böyle zorlu yollardan geçmeliyiz, bu sene bu gücümüzde var ve bunu başarıcaz inşallah. bizim futbolcular sahaya tebesümle çıkıp maçıda içerisinde her ne olursa olsun tebessümle bitirmeliler. herkes sinirlerini aldırıp çıksın sahaya. aman ersun hocam bunu söylemeyi unutma. allah yardımcımız olsun.
SAFARİ 13 yıl önce
Sayın Ongan inşallah yanılırsın.Benimde kaygılarım var.Devre arası eski 2 Altay lının (Denizli ve Özgener) İzmir de toplantıda gizlice başabaşa ne konuştular Pazar günü belli olur
Soydan 13 yıl önce
sivasi bilmem ama trabzonspor haddini asmaz haddini bildirir cok yanlis bir yorum. Sizde anlayamamissiniz trabzonún büyüklügünü.
ÜNAL TAYAR 13 yıl önce
yaw bu yazıyı okumadan önce trabzonspor maçı kazanır bjk yi de rezil eder derdim ama bu yazıyı okuduktan sonra çok tedirgin oldum inşallah yazdıklarınız ts açısından doğru çıkmaz sivas açısından doğru çıkar inşallah kazanacaz
TS.li Metin 13 yıl önce
Tam da hislerimize tercüman oldun.. Evet TFF.den ve karanlık güçlerden TS ve Sivas için bir operasyon bekliyorum... Burda TS yönetimi uyanık olmalı.. tabiki hoca ve oyuncular bu operasyona karşı önlemler almalı.. Bence BJK.yı yenersek ve yenmeliyiz rakip takımlar lige havlu atar.. beraberlik ve TS.nin yenilmesi halinde çok büyük bir sıkıntıya gireriz.. beraberlik çok da kötü bir sonuç olmasa da BJK. yı yenmek imkansız değil.. oyuncularımız çok isterse biz bu maçı alırız.. Büyük başkan maç öncesi bir açıklama yapmalı.. ==Kesinlikle hakem hatası istemiyoruz==demeli..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@