Yavuz Örnek kimdir? Yavuz Örnek hakkında detaylar

Nuh tufanı hakkındaki iddialarıyla gündeme gelen Yavuz Örnek kimdir nerelidir hangi okullarda eğitim almıştır? İşte bilinmeyenler

Yavuz Örnek kimdir? Yavuz Örnek hakkında detaylar

TRT'nin canlı yayın programında, Nuh tufanı ve Hz. Nuh'un cep telefonu, insansız hava aracı ve füze kullandığı sözleriyle tartışılan akademisyen Yavuz Örnek hakkında detaylı bilgi burada...


YAVUZ ÖRNEK KİMDİR?

Akademisyen olan Dr. Yavuz Örnek, aslen İspir'lidir. 1958 yılında Erzurum'da dünyaya geldi. İlköğretim eğitimini Petekli köyünde, ortaokul ve lise eğitimini Kocaeli Gebze'de yapmıştır. Üniversite eğitimini ise 1977-1981 yıllarında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi Kimya Bölümü'nde yapan Örnek, 1983 yılında Van Yeni Yüzyıl Üniversitesinde asistan olarak görev almış ve aynı zamanda yüksek lisans yapmıştır. 1990 senesinde ise Amerika’ya giden Örnek, New York Syracuse Üniversitesi’nde ve Washington American Üniversitesinde Doktora çalışmalarını sürdürmüştür. 2010 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü’nde Yrd. Doç. Dr. olarak göreve gelene Örnek halen bu görevini sürdürmektedir. Yavuz Örnek Yosun kimyası, ilaç sentezi, meteor organik kimyası üzerine teorik ve deneysel çalışmalar gerçekleştirmiş ayrıca Tufan’ı ilk kez bilimsel olarak incelemeye başlamıştır. Örnek’in kişisel internet sayfasında üniversite sınavlarına girip de başarılı olanlardan lise diploması aranmaması gerektiğini savunan makaleleri dikkat çekiyor. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

KADIN HAKLARINA KARŞI ŞERİAT NİKAHI! 

Türkiye’nin önemli üniversitelerinden biri olan İstanbul Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Örnek, kadın haklarının sınırları belli olmayan müphem bir ifade olduğunu savunarak, “Kadın hakları Yahudilerde en üst düzeydedir. Belki bunun için yaygınlaştırılmaktadır. Başlangıçta iyi gibi görülen bu uygulamanın bakın zamanla aileleri nasıl yıktığına bizzat şahit olacağız. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de boşanmalar hızla artmaktadır. Zaman içinde boşanmalar artınca ve erkekler servetlerinin ellerinden kayıp gittiğini görünce bir çözüm arayacaklar. Türkiye’de bu çözümü bulmak çok basit, şeri nikâh” ifadelerini kullanmıştı. 


Yavuz Örnek kimdir? Yavuz Örnek hakkında detaylar


HZ. NUH CEP TELEFONUYLA OĞLUNU ARADI

2017 yılında Destanların Sultanı: Tufan 46 katlı gemi isimli kitabında yer alan Nuh tufanı hakkındaki yazılarıyla dikkat çekmiştir. Yavuz Örnek'i kamuoyunun gündemine taşıyan olay TRT'de Pelin Çift'in sunduğu Öteki Gündem programı oldu. Canlı yayında kitabından ve Nuh tufanı üzerine yaptığı araştırmalardan bahseden Örnek, inanılmaz iddialarda bulundu. Örnek, Nuh tufanı sırasında insan ve hayvanları gemisinde toplayarak yaşamın devamını sağlayan peygamber Hz. Nuh'un o dönemde cep telefonu, insansız hava aracı kullandığını söyledi. İddialarının hep bilimsel kanıtlara dayandığını belirten Örnek, Nuh tufanı sonrasında da gemiden güvercin yollanmadığını, uçan bir insansız hava aracı İHA gönderildiğini iddia etti.


Yavuz Örnek kimdir? Yavuz Örnek hakkında detaylar


HZ. NUH VE ÜST DÜZEY TEKNOLOJİ

Yavuz Örnek, Hz. Nuh’un gemisinin üst düzeyde bir teknolojiye sahip olduğunu hatta gemide kullanılan çeliğin günümüz şartlarında bile bulunmadığını iddia etmiştir. Geminin bugün dahi bilmediğimiz bir çok teknolojik özelliğe sahip olduğunu canlı yayında anlattı. Akademisyen, program sunucusu ve diğer konuğu şaşkına çeviren açıklamalarını ispat etmeye çalıştı. 


Yavuz Örnek kimdir? Yavuz Örnek hakkında detaylar
Yavuz Örnek kimdir? Yavuz Örnek hakkında detaylar
Yavuz Örnek kimdir? Yavuz Örnek hakkında detaylar
 
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2018, 16:15


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim Gerçek
Nedim Gerçek - 10 ay Önce

Yavuz Örnek denilen bu kişi kripto fetöcüdür, torpille gönderildiği syrcuse üniversitesinden de yetersizlik nedeni ile atılmıştır. bu kişinin istanbul üniversitesinde doktorasını kim onayladı ise hepsi istifa etmelidir!!!

Ergun Demir
Ergun Demir - 10 ay Önce

yavuz örnek adlı bu kişinin doktorası kontrol edilmeli, doktorasını istanbul üniversitesinde kim onayladı ise, derhal bu kişi veya kişiler açıklanmalı, kendisi de bağımsız jüri önünde tekrardan doktora sınavına ve ingilizce yeterlilik testlerine girmelidir. 2018 yılında, Türkiye'de, böyle akademisyenlerin bulunması ve bu tür akademisyenlerin, bizim vergilerimizle maaşlarını alması, devlete ve millete yapılmış en büyük hıyanettir!!!!!!!!!!!!

Akın Demir
Akın Demir - 10 ay Önce

Çok muhterem (!) hocama sormak istiyorum.Kullanılan telefonun markası ne idi ve hangi operatör kullanılmış idi.?

erdogan
erdogan - 10 ay Önce

Utandim.

ŞERAFETTİN KONYALI
ŞERAFETTİN KONYALI - 10 ay Önce

çalıntı sorularla kimler amerika''ya doktoraya gönderiliyor, kimler istanbul üniversitesinde akademisyenlik yapıyor, verdiğimiz vergiler nerelere gidiyor "KABAK GİBİ" ortaya çıktı. . . . Yetkililere duyurulur!!!!.

ŞAMİL YÜCEL
ŞAMİL YÜCEL - 10 ay Önce

SAYIN YAVUZ ÖRNEK.
VALLAHİ ÇOK HAKLISIN. NUH OĞLU KENAN’LA GÖRÜŞMÜŞ. AMA SENİN SÖYLEDİĞİN GİBİ DEĞİL BAK NASIL GÖRÜŞMÜŞ?
Tekvin, 9/20-25) : "Ve Nuh, çiftçi olmağa başladı ve bir bağ dikti ve şaraptan içip sarhoş oldu ve çadırının i¬çin¬de çıplak ol¬du...Ve Nuh, şarabından ayıldı ve küçük oğ¬lu¬¬nun kendisine yaptığını(…) anladı ve dedi: Kenan lanetli ol¬sun; kardeşlerine kullar kulu olacaktır.
BU MESAJIM KENDİSİNE GÖNDERİLDİ. YANIT BEKLİYORUM.

Ayşe Metin
Ayşe Metin - 5 ay Önce

Hocamizin Nuh tufani ve diger verdigi bilgileri can kulagiyla dinliyorum. Bilime ve akla cok uygun ve kanitliyor.Böyle hocalarimizin sayisi artmali

banner421