7m

7m

hyundai

12 kargo çalışanının koronavirüs testi pozitif çıktı

Kayseri'de 12 kargo çalışanında koronavirüs tespit edildi.

Kayseri 21.05.2020, 18:31 21.05.2020, 18:35
12 kargo çalışanının koronavirüs testi pozitif çıktı

Kayseri'de aynı kargo firmasında çalışan 12 kişide koronavirüs tespit edildi, filyasyon çalışması sonucu çalışanlarla temas ettiği belirlenen 65 kişi evlerinde karantinaya alındı.

Kentte faaliyet gösteren kargo firması çalışanı, dün yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle Kayseri Şehir Hastanesi'ne başvurdu. İsmi açıklanmayan kargo çalışanının yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri, çalışma başlattı. Kargo şirketinin tüm çalışanlarına test uygulanırken, 11 kişinin daha testi pozitif çıktı. 12 kargo firması çalışanı hastanede tedavi altına alındı. Filyasyon ekibi, kargo görevlilerin temas ettiği 65 kişiyi daha belirledi. Bu kişiler de evlerinde karantina altına aldı. 65 kişinin 14 gün evlerinde gözlem altında kalacağı belirtildi.


Yorumlar (1)
Ali Papa 2 yıl önce
Günlük test kapasitemizin 80 bin düzeyine yükseldiği söylendi. Özellikle halkla doğrudan teması olan eleman çalıştıran işyerlerinde, yukarıdaki olayda olduğu gibi onlarca kişiye bulaşma olmadan test yapılmasını, bilim adamlarımız haftalardır söylüyor. Ama bizde, belirti gösteripte hastaneye muayene olanlardan başka, futbol kulüpleri gibi istisnalar dışında test yapılmıyor. Günlük test kapasitemizin 80 bin olduğu açıklanıyor ama dün 20 bin test yapılıp, vaka sayısı 1000 in altına düştü deniyor. Market, fırın. eve teslim çalışan işyerleri, kargo firmaları,büyük mağaza çalışanları, ulaşımda çalışanlar v. b. kişilere de mecburi test uygulamasını, daha çok bulaşma olmadan yapmak niye bukadar geciktiriliyor? Vaka sayısının yüksek çıkma ihtimali, normalleşme çalışmalarına laf getirir diyemi korkuluyor acaba?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@