Haber61 - Haber Servisi -

İYİ Parti Trabzon’da 3. Olağan kongre bugün gerçekleşiyor.

İl Başkanı Azmi Kuvvetli’nin aday olmayacağı kongrede 3 aday yarışacak.

650 delegenin oy kullanma hakkının olduğu ve Fatma Başkan, Mustafa Küçükibrahimoğlu ve Mehmet Şükrü Hacıahmetoğlu’nın il başkanlığı için yarışacağı 3. Olağan kongre 28 Ocak 2023 Cumartesi Günü (bugün) Saat:11:00’da Anemon Otel’de gerçekleştiriliyor.

Kongreye ;İKadın Politakalarından Sorumlu genel Başkan Yardımcısı Av. Ünize Yüksel, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Genel İdare Kurulu Üyesi Yavuz Aydın, Kurucular Kurulu üyesi Ali Sağır, İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Yomra Belediye başkanı Mustafa Bıyık, Beşikdüzü belediye başkanı Ramis uzun, İlçe başkanları, Çevre illerden gelen il başkanları, Disiplin Kurulu üyeleri, Meclis Üyeleri, CHP Trabzon İl Başkanı Nurcan Aşçı Demiröz, Gelecek Partisi İl Başkanı Hasan kamil Velioğlu, ve teşkilat mensupları katıldı.

Yapılan konuşmalar sonrasında oy kullanma işlemine geçildi.

Oy Kullanma işlemi saat 17:00'da sona erecek.

Kongre ile alakalı tüm gelişmeleri Haber61’den alık olarak takip edebilirsiniz.

WhatsApp Image 2023-01-28 at 11.23.41

Başkan Adayı Fatma Başkan'ın yönetim kurulu listesiçin tıklayın

Başkan Adayı Mustafa Küçük İbrahimoğlu'nun yönetim kurulu listesi için tıklayın

Başkan Adayı Mehmet Şükrü Hacıahmetoğlu'nun yönetim kurulu listesi için tıklayın

Kongre İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardında Divan Kurulu'nun seçilmesi ile başladı.

Başkan Adaylarından Fatma Başkan Konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

45645764

Bugün burada sizlerin desteğiyle seçilip bu yüce görevi üstlenirsem bilinmesini isterim ki bu partiyi hep birlikte yöneteceğiz. 
Trabzon’un en ücra köşesine kadar ulaşacak projeler gerçekleştireceğiz. 
Bu projelerin tüm aşamalarını hep birlikte yürüteceğiz.
Bu süreçte ilçe başkanlarımızın önderliğinde delegelerimizin, üyelerimizin ve bizlere gönül bağlayan tüm destekçilerimizin değerli fikirlerinden faydalanacağız.
Evet bizler partimizi parti binasından değil, sahadan yöneteceğiz. 
Seçim sürecinde ve sonrasında her bir ferdimizle sahada olacağız ve halkımızı kucaklayacağız. 
Sorunları tespit edip çözmek için ortak aklı işleteceğiz.
Gençlerimizin, kadınlarımızın, engelli vatandaşlarımızın, yaşlılarımızın, yoksul vatandaşlarımızın kısacası toplumumuzun her kesiminin sorunlarından haberdar olacağız.  Trabzon’da İYİ Parti olarak hedeflerimizi her geçen gün daha da yükselteceğiz. 
Başarıyı hep birlikte sahipleneceğiz, “ben yaptım oldu” zihniyetinden her zaman uzak duracağız ve ben inanıyorum ki tüm hedeflerimize fazlasıyla ulaşacağız.
“Küçük olsun benim olsun” demeyeceğiz, büyük olsun, başarı hepimizin olsun diyeceğiz.
Bugün burada Divan Kurulu’muza bir yönetim kurulu listesi verdik. Ben yönetim denilince bunu sadece listedeki isimler üzerinden kısıtlamıyorum. 
Bu liste, bir icra kuruludur. 
Bu liste, siz değerli delegelerimizin, üyelerimizin ve halkımızın lehine olan her kararı alacak imza yetkisine sahip kişilerden oluşmaktadır. 
Çünkü biz yönetim deyince birlik ve beraberliği, uzlaşma kültürüyle karar almayı, kimseyi dışarıda bırakmamayı, tek bir amaç uğruna hep birlikte mücadele etmeyi anlıyoruz. O nedenle tekrar yinelemek istiyorum ki bu partiyi birlikte yöneteceğiz.
İlerleyen süreçte her bir üyemize soru sorup cevap alacağımız internet üzerinden anlık iletişim sağlayan bir platform hazırlıyoruz.
Göreceksiniz ki her bir ferdimizin düşünceleri bu yönetim kurulu toplantılarında değerlendirilecektir. 
O yüzden partimizin her bir üyesi ve gönüllüsü bizim için çok ama çok önemli ve değerlidir.
Bunu üstüne basa basa anlatmamın nedeni şudur; bizler Trabzon’a hizmet etmek için her ilçemizin, her mahallemizin, her sokağımızın sorunlarını bilmemiz gerekiyor. Sorunları bileceğiz, bu sorunları çözecek projeleri hayata geçireceğiz ve böylece halkımızın gözüne ve gönlüne gireceğiz. 
Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, 81 ilimize defalarca ziyaret gerçekleştirip, birebir esnaf ve sanatkarlarımızı ilk ağızdan dinleyip, Türkiye’nin sorunlarını açık ve net bir şekilde yerinde analiz ediyor. Bizler de ilçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak her zaman sahada olup Genel Başkanımızın işini kolaylaştıracağız.
Ve inanıyorum ki; hep birlikte ama hep birlikte başaracağız, başaracağız, başaracağız.  Değerli Hemşehrilerim, Bu seçimlerde inşallah bu baskı ve istibdat düzeninden, halkın sorunlarını görmezden gelen bakış açısından,
sadece kendi cebini düşünen çıkarcı anlayıştan, ülkeyi kendi babasının malıymış gibi yöneten zihniyetten kurtulacağız. 
İYİ’ler ve Cesurlar Hareketi’nin lideri, değerli Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ve Trabzon’umuzun gururu İYİ Parti Genel Başkan Vekilimiz ve kıymetli büyüğümüz Sayın Koray Aydın’ın yüzünü kara çıkartmayacağız. Trabzon’un gücünü her zaman olduğu gibi yarın da göstereceğiz, inşallah İYİ Parti’yi Trabzon’da ve Türkiye’de birinci parti yapacağız.İnşallah Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i Başbakan yapacağız. Bugün buradaki bu coşkunun neyin habercisi olduğunu hepimiz biliyoruz ve görüyoruz.  Hep birlikte emin adımlarla iktidara yürüyoruz. Hep birlikte kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet diyoruz.
Hep birlikte yeter, söz milletindir diyoruz.

Artık seçimlere çok az kaldı. Anlaşılan odur ki 14 Mayıs günü Genel Seçimler yapılacaktır. Yerel seçimleri kaybeden iktidar, yapılacak bu genel seçimleri de kaybedecek, Allah’ın izni, milletimizin desteği ve hepimizin gayretiyle İYİ Parti’miz iktidara gelecektir. 
Bize düşen iktidara hazırlık çalışmalarını kendi mahallemizde, beldemizde, ilçemizde ve ilimizde bıkmadan ve usanmadan sürdürmektir. 
Trabzon’da yapacağımız çalışmalarla, Türkiye’ye en büyük katkıyı vermek öncelikli vazifemizdir. 
Herkes kendi vazifelerini zamanında ve eksiksiz yaptığı takdirde, Yüce Allah’ın izniyle başarı da kendiliğinden gelecektir.
Trabzon’da İYİ Parti basında, kamuoyunda, çarşıda, pazarda, köyde, mahallede, evde, işyerinde velhasıl her yerde varlığını ve ağırlığını hissettirecektir.
Trabzon’da İYİ Parti Ailesi, birlik beraberlik içinde kenetlenecek, kimseyi ötekileştirmeyecek, kimseyi ayırmayacak ve kimseyi kayırmayacaktır.
Trabzon’da İYİ Parti, liderimiz Sayın Meral Akşener’in ortaya koyduğu milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı ilkeleriyle bütün milletimizi kucaklayacaktır.
Kuruluşundan bugüne kadar Trabzon’da il, ilçe ve mahalle teşkilatlarımızda partimize emeği geçen bütün başkanlarımıza, yöneticilerimize, üyelerimize, gönüllülerimize ve tüm arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. 
Göreve yeni seçilen ilçe teşkilatlarımızı ve bu il kongremizde yönetime seçilecek tüm arkadaşlarımızı şimdiden kutluyor, ülkemize ve milletimize hizmet yolunda üstün başarılar diliyorum. 

Başkan adaylarından Mustafa Küçükibrahimoğlu yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

dgdfg

Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Bu zor zamanlarda daha fazla çalışmak adına il başkanı olarak çıkmanın gururunu yaşıyorum.

Ben ilçe başkanlığından geldiğim için ilçe teşkilatlarının bütün zorluklarını yaşamış kardeşinizim. En büyük sıkıntılar maddi sıkıntılar. Buradan sözünü veriyorum. İlçe teşkilatlarımızın, bizim il başkanlığımız döneminde hiç bir şekilde ekonomik problemi olmayacak. Nasıl çözeceğiz? Güçlü bir ekonomik yapı oluşturacağız. Trabzon İl Başkanlığının, kendi bütçesi ile öncelikli kendini idare edecek sonra ilçe teşkilatlarına güç verecek.

İlk icraatım, il istişare heyeti kurmaya başlayacağım. Siz değerli cesur yüreklere soruyorum. Artık zamanı gelmedi mi? Küçük olsun benim olsun anlayışı benimseyenlerden kurtulma zamanı gelmedi mi? Artık birlik olmanın, tek yumruk olmanın zamanı gelmedi mi? İlçe belediyelerine tek tek İYİ Parti bayrağı asmanın zamanı gelmedi mi?

Trabzon’da İYİ Parti’yi birinci parti yapmak, sayın Genel Başkan Meral Akşener’i Başbakan yapmanın zamanı gelmedi mi? Siz cesur yüreklere yakışır il başkanı olmak. Başkan amacım yok. Andolsun ki şahsi menfaatlerimizi parti menfaatleri üzerinde tutmayacağız”


WhatsApp Image 2023-01-28 at 11.58.10

"BİZ MAYISLARI SEVERİZ"

Kadın Politakalarından Sorumlu genel Başkan Yardımcısı Av. Ünize Yüksel yaptığı açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı “Herkes bilsin bu ülkenin kaderini sevgili Genel Başkanımızın liderliğinde İYİ Parti kurtaracak, yıkacaktır. Bu tek adam düzenini Meral Akşener’in başkanlığındaki İYİ Parti sandıkta yıkacaktır. Onun için diyoruz ki: saraydaki beyler az kaldı. Diyorlar mayıs diye. Fark etmez. Biz millet olarak Mayıs ayını çok severiz. 14 Mayısta tek partili dönemi sandığa gömdük. 19 Mayıs’ta Atatürk Samsun’a çıktı. 14 Mayısta da bir anne, bir Türk kadını o sandıktan lider çıkacak. Bizim partimiz İYİ Parti. Tek bir liderimiz var o da Sayın Meral Akşener. Biz ne günlerden bugünlere geldik. 2017’de kurulan partinin belki de Türk siyasi tarihinde tek örneği olarak el ele, kol kola bu günlere geldik. Daha da büyüyeceğiz. Bunun tek yolu bir olmak, birlik olmak ve iktidar olmak.

Devlete liyakat gerek, adalet gerek, millet gere, Meral Akşener gibi Başbakan gerek. Hukuku üstün sağlayacağız. Öyle bir adalet sağlayacağız ki kulun hakkını yiyenlerin de hesabını soracağız. Bu ülke hepimizin. Bu coğrafya bizim. Unutmayın arkadaşlar. Ne günlerden geldik. Zulmü kim yaparsa yapsın, zalimdir.

20 yılda milleti yok sayanlar, 14 Mayısta sandıkla gidecekler. O işsiz gençlerin, sokakta katledilen genç kadınların ahı tutacak. O günlere az kaldı.

Mutlu günlere az kaldı. Şuna inanın arkadaşlar. Bir hukukçu olarak söylüyorum. Ülkemiz milyonlarca geçici sığınmacıya kapıları açtı. Bazı bölgelerde nüfus yapımız sıkıntıya giriyor. İktidar çok kötü ekonomi izliyor. Çocukken masallar vardı. Avrupa’da Robin Hood vardı. Zenginden alıp fakire verirdi. Bunlar tam tersini yapıyorlar. İktidarın yürüttüğü bu göçmen politikası ve halkı fakir eden ekonomi politikası bilerek, isteyerek, kasten yürütülen bir politikadır.

Bunlar Allah bizi affetsin, kandırıldık derler ama millet onları sandıkta affetmeyecek. Biz diyoruz ki mazlumun ahı indirir şahı. Elbet vakti vardır. O vakit bu vakit.

Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet.

WhatsApp Image 2023-01-28 at 11.26.31WhatsApp Image 2023-01-28 at 11.23.41WhatsApp Image 2023-01-28 at 11.28.08WhatsApp Image 2023-01-28 at 11.58.10

iyi parti kongre (1)

iyi parti kongre (2)