banner556

Tüm engellere rağmen ekmek vatandaşa ulaşacak

İBB ekmek hizmeti verecek 40 mobil büfeyi hizmete alıyor.

İstanbul 08.01.2021, 12:54 08.01.2021, 12:56
Tüm engellere rağmen ekmek vatandaşa ulaşacak

İBB, daha geniş kitlelere ucuz ve sağlıklı ekmek ulaştırabilmek için 40 mobil büfeyi hizmete alıyor. Mobil büfelerin hizmete girmesiyle birlikte İHE büfelerinin önündeki kuyrukların ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 8 Ocak’ta kentin 40 farklı yerinde yeni mobil ekmek büfeleri hizmete alıyor. İstanbul Halk Ekmek’e (İHE) bağlı mobil büfelerin kentin farklı noktalarında hizmete girmesiyle birlikte son zamanlarda rastlanan ekmek kuyruklarının ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Yeni büfeler, İHE Genel Müdürü Okan Gedik’in katıldığı bir törenle basına tanıtılacak.

İBB, daha önce İstanbulluların ucuz ve sağlıklı ekmek ihtiyacını karşılamak için Belediye Meclisi’ne 2 kez teklif verdi. En son verilen teklifte 142 yeni mobil büfe açılması önerildi. Ancak, her iki teklif de İBB Meclisi’nde çoğunluğu oluşturan Cumhur İttifakı’nın oylarıyla sürüncemede bırakıldı.

Yorumlar (1)
yakun 2 hafta önce
İmamoğlu' nu, merkezi hükümet bıraksa hizmet yapacak. İmamoğlu' nun hiç bir özelliği olmasa bile hırsız olmaması onun halka hizmet etmesi için yeterlidir. Hırsızlardan bıktık.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@