alexa metrics

banner536

Metro istasyonunda eşinin önünü kesip boğazından bıçakladı

İstanbul Üsküdar'da yaşayan 16 yıllık evli kadın, boşanma aşamasında olduğu kocası tarafından metro istasyonunda önü kesilerek yüzünden ve boğazından bıçaklandı

İstanbul 05.03.2020, 16:26
Metro istasyonunda eşinin önünü kesip boğazından bıçakladı

Üsküdar'da 16 yıllık evli Melisa K. eşi tarafından darp edilerek yüzünden ve boğazından bıçaklandı. Uzaklaştırma kararı bulunan Harun K. polis ekipleri tarafından yakalandı. Yaralı kadının yakınları "Emine Bulut olayı gibi olmasın kadınları koruyalım" diye isyan etti.

ÖNÜNÜ KESİP BIÇAKLA YÜZÜNDEN VE BOĞAZINDAN YARALADI
İstanbul Üsküdar'da bulunan Üsküdar-Çekmeköy metro istasyonu girişinde meydana gelen olayda, Melisa K. metrodan çıktığı sırada boşanma aşamasında olduğu ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunan eşi Harun K. tarafından önü kesildi. 34 yaşındaki kadını darp eden Harun K, elindeki bıçakla yüzünden ve boğazından yaraladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralı kadın ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İhbar üzerine gelen polis ekipleri eşini yaralayan Harun K'yı yakaladı. Yüzüne ve boynuna dikiş atılan kadının hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

"SÜREKLİ TEHDİT EDİYORDU, ADALET İSTİYORUM"
Hastanedeki ilk müdahalesinin ardından şoka girdiğini söyleyen Melisa K. o anları anlattı: Melisa K., "Barışmak istemiyordum. Boğazımı kesecekti. Ben de bir Emine Bulut gibi 3. sayfa haberi olup sonra unutulup gidecektim. Darp etti, boğazıma bıçak dayadı. Başımı çevirince yüzümden yaralandım. Dikiş atıldı. Uzaklaştırma kararı vardı. Boşanma aşamasındaydık. Şoka girdim. Vatandaşlar bana yardım etti. 16 yıllık evliyim. 15 yaşında kızım var. Sürekli tehdit ediyordu. Sonunda öldürüyordu beni. Adalet istiyorum" diye konuştu.

"EMİNE BULUT GİBİ BÜTÜN KADINLAR ÖLMESİN"
Yaralı kadının ablası ve annesi yaşanan olaya isyan etti. Ablası "Adalet istiyorum. Kadınları korusunlar. Katilleri bırakmasınlar. Kapıdan girip bacadan çıkmasın. Savcılara sesleniyorum. Emine Bulut gibi bütün kadınlar ölmesin" dedi.

ZANLI YAKALANARAK SORGUYA ALINDI
Eşini yaraladıktan sonra yakalanan Harun K. polis merkezine götürüldü. Harun K. eşinizi neden bıçakladınız sorusuna "Allah polisimize yardımcı olsun" diye cevap verdi. Birçok suçtan kaydı olduğu öğrenilen Harun K.'nın sorgusu devam ediyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@