7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

15.07.2022, 10:30

İâde-i itibârı teslim edilmeli!

Günlerdir yazıyorum ve ısrarla da yazmaya devam edeceğim. Trabzon’da muhalefet partilerinin en büyük rakibi kendileri diyorum. Bu söylemimde de ısrar ediyorum. Ülkenin içinde bulunduğu bu şartlarda bile doğru düzgün muhalefet yapılamıyorsa bunun tek bir sebebi var, oda beceriksizliktir. 

Partiler il teşkilatlarını ahbap çavuş ilişkisi içinde dizayn etmeye devam ettiği sürece onlardan bir şey beklemek mucize olur. kimse teşkilatlarının liderlerini seçerken, bilgisine, birikimine, tecrübesine, konuşmasına, lisan sayısına, temsiliyetine, toplumla diyaloglarına, sosyalitesine bakmıyor, baktıkları tek kriter, benim sözümden çıkmazsın. Benim belirlediğim alan içinde kalsın! Bu uygulama insanlardan çok diğer canlılar için geçerli bir kural. Sahibine itaat, ama sonsuz itaat. İş böyle olunca da, bizde yazıyoruz, Trabzon’daki muhalefetin en büyük rakibi kendisi diye. 

İYİ Parti’nin kuruluşunda yer almış, mücadele vermiş, belediye meclis üyeliğine kadar seçilmiş bir isim var, Davut Çakıroğlu. Trabzon’daki bütün muhalif partileri bir kenara, Davut Çakıoğlu’nun bir kenara koyun. Adam tek başına mücadele veriyor. Araştırıyor, buluyor, belgeleriyle, delilleriyle, dayanaklarıyla seviyeli ve sert muhalefet yapıyor. Kimseye eyvallah demeden korkusuzca görüşlerini açıklıyor. Bütün muhalif partilerin bir araya gelip yapamadığını tek başına yapıyor. İyi Parti’de kalkıyor bu adamı disipline sevk ediyor. Sanki kendileri partide her sorunu çözmüş, dört dörtlük bir düzen kurmuşta tek sorunları Çakıroğlu kalmış gibi! 

Ama Çakıroğlu bağımsız bir meclis üyesi olmasına rağmen, iktidara kök söktürüyor. Elinizde böyle biri olacak, değerini bilmeyip başka mecralarda koşacaksınız. Olacak iş değil! Bana göre İYİ Parti kurmayları bu yanlıştan bir an önce geri dönmeli, Çakıroğlu’na İâde-i itibârı teslim etmelidir.

Yorumlar (3)
İzzet Altınkesen 1 ay önce
Atakan Bey, yazılarınız güzel fakat imlaya biraz daha dikkat etseniz. Özellikle da/de'leri sıkça yanlış yazıyorsunuz.
Yok yok 1 ay önce
Kesinlikle cok dogru.
Daha iyi partiden bahseden yok.
Misafir 1 ay önce
Haklı bir tespit. İYİ Partinin il başkanı vasıfsız. Ortahisar ilçe başkanı var mı yok mu belli değil. Belediye meclisinde Davut beyin yerini alan arkadaştan çıt yok. Meclis toplantısına katılıyor mu katılmıyor mu ondan bile haberimiz olmuyor. Bu kadar vasıfsız insan bir arada nasıl olur? Böyle bir parti iktidara nasıl talip olur anlamak mümkün değil.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@