banner556

Zam furyası devam ediyor!

 Dalga dalga yayılan zam kazıkları vatandaşı yakmaya devam ediyor.Bütçe açığını dengelemek için ÖTV  ile başlayan zam sağnağının ardı arkası kesilmiyor. Doğalgaz, elektrik, benzin derken şimdi de ekmek ve ete zam geliyor. Geçtiğimiz günlerde BOTAŞ'tan gel

Gündem 03.10.2012, 16:04
Zam furyası devam ediyor!

 

Dalga dalga yayılan zam kazıkları vatandaşı yakmaya devam ediyor.

Bütçe açığını dengelemek için ÖTV  ile başlayan zam sağnağının ardı arkası kesilmiyor. Doğalgaz, elektrik, benzin derken şimdi de ekmek ve ete zam geliyor. Geçtiğimiz günlerde BOTAŞ'tan gelen yüzde 9.8 'lik zam haberini sabah saatlerinde elektrik zammı  takip etti. EPDK elektrik toptan satış bedelinin 18.91 liradan 20.80 liraya yükseltildiğini ilan etti.

Yapılan zamlar gıda sektöründe de etkisini gösterdi. Önümüzdeki günlerde soframızdan eksik etmediğimiz ekmeği daha pahalı yiyeceğiz. Ekmeği 1 liradan , sütü yüzde 12, peyniri yüzde 10 zamlı alacağız.

TEKSİTİL SEKTÖRÜ DE NASİBİNİ ALACAK

Elektrik, doğlagaz zamları fabrikalardaki giderleri de arttırdı.Yani zamlardan tekstil sektörü de nasibini alacak. .

Yorumlar (2)
osman osman 8 yıl önce
akp'li şakirtler gelsin açıklasın bu durumu bizlere. cehape zihniyeti deyip duruyorlar. 2. dünya savaşı sırasında karneyle benzin alıyoruz diye feryat ediyorlardı. şimdi karneyle benzin almıyorsun ama benzin alacak paran var mı? keşke karneyle alsaydık ta litresini 50 kuruşa alan devlet 1 liraya satsaydı, 5 liraya değil. dünyanın en pahalı benzini, en pahalı telefonu, en pahalı interneti, en pahalı eti, en pahalı arabasını alıyorsun. asgari ücretin 1800 euro olduğu norveç buradan daha ucuz.
erdem aksoy 8 yıl önce
Haydii bi daha hep beraber yola devam yolum-nmaya devam bu bize az bile elim kırılsaydıda oy vermeseydim bunlara ama dur sonu geliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@