Yunanistan Kültür Bakanlığı'ndan flaş Ayasofya sözleri

Ayasofya'nın ibadete açılması kararına Yunanistan'dan ilk tepki geldi. Yunanistan Kültür Bakanlığı küstah bir açıklama yaparak "Ayasofya kararı bütün uygar dünyaya karşı bir provokasyon" ifadelerini kullandı.

Gündem 10.07.2020, 18:09
Yunanistan Kültür Bakanlığı'ndan flaş Ayasofya sözleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya'nın Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilerek ibadete açılmasına yönelik Cumhurbaşkanlığı kararını 'hayırlı olsun' mesajıyla paylaştı. Karar Resmi Gazete'de de yayımlandı, böylece Ayasofya resmen ibadete açıldı. Ayasofya'nın camiye dönüştürülüp ibadete açılmasının ardından Yunanistan'dan ilk tepki geldi.

ERDOĞAN'A YÖNELİK KÜSTAH SÖZLER

Yunanistan Kültür Bakanlığı "Ayasofya kararı bütün uygar dünyaya karşı bir provokasyon" açıklamasında bulunurken Kültür Bakanı Lina Mendoni ise, "Erdoğan'ın bu milliyetçi davranışı, ülkesini 600 yıl geriye götürdü" dedi.


Yorumlar (4)
Biri 1 yıl önce
Ayasofya tüm müslüman alemine hayırlı olsun çok şükür camimiz açıldı. İnşAllah yeni zellanda olayında 49 müslüman vatandaşımızın öldürülmesi gibi bir provokasyon olmaz Allah dusmanlardan cekemeyenlerden bizleri korusun inşAllah tekrar mübarek olsun zaferimiz
Halil kurt 1 yıl önce
Saçma sapan icraata aynı saçmalıkta cevaplar
bir muhterem 1 yıl önce
Kuran'da hangi ayette sonradan camiye çevrilen kiliselerde namaz kılmak daha sevaptır diyor? Yok bu olay sembolik diyorsan da, namazını Allah için değil başka şeyler için kılıyorsun kardeşim, geçmiş olsun.
Okur 1 yıl önce
Hayırlı olsun. Gereksiz yere müze yaptık. Müze yapmak büyük hata idi. Bu hatayı çok geç düzelttik.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@