Van'da 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi

 Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Öldürülen PKK'lıların geçtiğimiz aylarda Van'da şehit edilen polis memurlarının failleri olduğu tahmin ediliyor. Dün akşam Van Bölge Eğitim ve Araştırma Has

Gündem 23.09.2012, 19:06
Van'da 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi

 

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Öldürülen PKK'lıların geçtiğimiz aylarda Van'da şehit edilen polis memurlarının failleri olduğu tahmin ediliyor.
 
Dün akşam Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli polis memurunun şehit edilmesinin ardından, Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri operasyon başlattı. Özel harekat polisi destekli operasyonlar, sabaha kadar şehirde bir çok eve devam ederken, günün ağarmasıyla birlikte çalışmalar Van'ın güney doğusuna kaymasıyla hareketli saatler başladı. Akşam saatlerine kadar dağlık bölgede yaptıkları çalışmalar sonucu 2 PKK'lı ile karşılaştı. Çıkan çatışma sonucu 2 PKK'lı silahlarıyla ile birlikte etkisiz hale getirildi. Olaydan hemen sonra Emniyet Müdürü Ümüt Yurdakul olay yerine giderek operasyon hakkında bilgi aldı.
 
Etkisiz hale getirilen PKK'lıların dün akşam ve geçtiğimiz aylarda Van'da şehit edilen polis memurlarının failleri olduğu tahmin ediliyor.
 
Yorumlar (2)
cinneş marnş 8 yıl önce
bu van da ne kadar pkk lı adam çöreklenmiş ki himaye ediyorlar terörist meslektaşlarını... ...
cinneş marnş 8 yıl önce
ey akılsızlar. sıra size de gelmeden başlarınızdaki bostan korkuluklarını gebertin, teslim olun. hayatınızı yaşayın.

çoluk çocuğa karışın..huzur içinde yaşayın...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@