Türkiye Rusya'ya misilleme yapacak mı?

Rusya’dan gelen TIR’lar ve konteynerler, liman ve sınır kapılarındaki gümrüklerde bekletilecek, sivil havacılık alanında tedbir alınacak.   Türkiye, Rusya’nın, Türk mallarına ve TIR’larına yönelik engellemelerine karşı “misilleme” hazırlığı başlattı. İlg

Gündem 28.11.2015, 09:25
Türkiye Rusya'ya misilleme yapacak mı?
Rusya’dan gelen TIR’lar ve konteynerler, liman ve sınır kapılarındaki gümrüklerde bekletilecek, sivil havacılık alanında tedbir alınacak.
 
Türkiye, Rusya’nın, Türk mallarına ve TIR’larına yönelik engellemelerine karşı “misilleme” hazırlığı başlattı. İlgili bakanlıklar, Rusya’daki mevkidaşları ile irtibat kurarak Türkiye’ye yönelik uygulamanın nedenini sordu. Rus yetkililer, Türkiye’ye yönelik bir yaptırımın söz konusu olmadığını ve işlemlerin usulüne göre yürüdüğünü savundu. Görüşmelerde diplomatik bir dil kullanan Rus tarafı, gümrüklerdeki yavaşlatma ve engellemeleri kabul etmedi. Rusya’nın tutumunun devam etmesi halinde, misilleme yapılacak.
 
-Rusya’dan gelen TIR’lar ve konteynerler, liman ve sınır kapılarındaki gümrüklerde bekletilecek.
 
-Rus ürünleri, kırmızı hatta alınarak tam sayım yapılacak. Rusya’nın Türkiye üzerinden transit olarak kullandığı güzergâhlarda da yavaşlatmalara gidilecek.
 
-Türkiye’ye giriş yapan Rus işadamlarına dönüş bileti ile otel rezervasyonu sorulacak.
 
-Sivil havacılık alanında da tedbir alınacak. Mevcutların dışındaki uçuş talepleri bekletilecek. (Habertürk)
 
 
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@