banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon'da Facebook tehlikeleri anlatıldı

Haber61 – Haber Servisi – “Sosyal Medya” her geçen gün tehlikeli hal alamaya devam ediyor. Yaşları küçük çocuklar özellikle cinsel istismar suçlarına maruz kalıyor. Bu durumun önüne geçmek isteyen Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubes

Gündem 27.11.2015, 11:06
Trabzon'da Facebook tehlikeleri anlatıldı

Haber61 – Haber Servisi – “Sosyal Medya” her geçen gün tehlikeli hal alamaya devam ediyor. Yaşları küçük çocuklar özellikle cinsel istismar suçlarına maruz kalıyor. Bu durumun önüne geçmek isteyen Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sosyal medya bilincini kazandırmak üzere Trabzon’da eğitim gören Ortaokul ve Lise öğrencilerini bilgilendirmek için seminerler veriyor.

trabzon-siber-suclar-(2).jpg

SİBER Trabzon’un hedeflerinin arasında internet ortamında çocuk istismarı ile internet ve sosyal medya kullanımının çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri ve barındırdığı risklerin önlenmesi bulunuyor. Bu kapsamda Kasım ayında 3 farklı lisede eğitim gören 500 öğrenci SİBER suçlar personeli tarafından bilgilendirildi. Seminere katılanlara ise; kitapçık ve defter ayracı dağıtıldı.

trabzon-siber-suclar-(1).jpg

Haber61.Net Edindiği bilgiye göre; Trabzon’da sosyal medya üzerinden işlenen suçlar arasında cinsel istismar ve dolandırıcılık sucunun fazla olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Bu suçlar takip eden diğer olaylar ise; Tehdit ve hakaret olduğu gözlemlendi. 2015 yılı içerisinde 390 ayrı suç işlendiği resmi kayıtlarda yerini aldı. Uzmanlar aileleri özellikle “Cinsel İstismar” olayları için uyarıyor.

Haber : Şükrü Üçüncü

trabzon-siber-suclar-(3).jpgtrabzon-siber-suclar-(4).jpg

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@