TİKA Başkanı'ndan çok ilginç tweet

İran ile varılan nükleer mutabakat konusunda Türk hükümetinden gelen ilk tepkiler "olumlu" oldu. Ancak Türkiye'de yetkili isimler arasında İran'la varılan anlaşmadan memnun olmayanlar da var. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon

TİKA Başkanı'ndan çok ilginç tweet
İran ile varılan nükleer mutabakat konusunda Türk hükümetinden gelen ilk tepkiler "olumlu" oldu. Ancak Türkiye'de yetkili isimler arasında İran'la varılan anlaşmadan memnun olmayanlar da var.
 
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, İran'la nükleer anlaşmanın açıklanmasının ardından Twitter adresinden dikkat çeken bir mesaj paylaştı.
 
"ŞAH DÖNEMİNE DÖNÜŞ, EFSANENİN ÇÖKÜŞÜ..."
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde TBMM'deki özel kalem müdürü olarak görev yapan, ardından TİKA Başkanlığına atanan Serdar Çam, İran nükleer anlaşması konusunda şu mesajı paylaştı;
 
"Komşumuz, 'dünya 5'ten büyük'ü farklı anlamış: P5+1'le nükleer anlaşma yaparak tarafını netleştirdi. Şah dönemine geri dönüş. Efsanenin çöküşü..."
 
Serdar Çam'ın eşi Selva Çam da, 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti'den Ankara Milletvekili seçilmişti. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513