banner526

banner533

banner513

Teröristler güvenlik güçlerine saldırdı

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ve Sur ilçelerinde araçları durdurarak, kontak anahtarlarına el koyan yüzleri maskeli teröristler, kendilerine müdahale için gelen güvenlik güçlerine el yapımı bombalarla saldırdı. Saldırılarda, ölen ya da yaralanan olmazken, b

Gündem 26.11.2015, 21:48
Teröristler güvenlik güçlerine saldırdı

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ve Sur ilçelerinde araçları durdurarak, kontak anahtarlarına el koyan yüzleri maskeli teröristler, kendilerine müdahale için gelen güvenlik güçlerine el yapımı bombalarla saldırdı. Saldırılarda, ölen ya da yaralanan olmazken, bir araç ile 2 işyerinde maddi hasar oluştu.

Edinilen bilgilere göre, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi yüzleri maskeli iki ayrı grup tarafından merkez Bağlar ve Sur ilçelerinde el yapımı bombalı saldırı yapıldı. Bağlar ilçesi Fatih ve Muradiye mahalleleri arasında bulunan Fatih Caddesi üzerinde bir araya gelen grup, 4 aracı durdurarak, kontak anahtarlarına el koydu. Grup, durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polisi de boru tipi parça tesirli el yapımı patlayıcı atarak, ara sokaklara kaçtı. Patlayıcı cadde ortasına düşerken patlamada, bir iş yeri ile kontak anahtarına el konulan bir şehir içi toplu taşıma aracında hasar oluştu.

Sur ilçesinde ise İnönü Caddesi üzerinde benzer bir eylem gerçekleştiren teröristler, yine kendilerine müdahale etmek için gelen zırhlı polis aracına el yapımı patlayıcılarla saldırdı. Buradaki olayda da bir işyerinde maddi hasar oluştu.

Polis, her iki ilçede de teröristlerin yakalanması için çok yönlü çalışma başlattı.

Teröristler güvenlik güçlerine saldırdı

Teröristler güvenlik güçlerine saldırdı

Teröristler güvenlik güçlerine saldırdı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@