Tabura havanlı saldırı!

 HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi'nde bulunan 2. Hudut Tabur Komutanlığı'na bir grup PKK'lı tarafından havanlı saldırı düzenlendi. Can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, bölgedeki operasonlar sürüyor. Sabah saatlerinde Irak sınırında bulunan Ş

Gündem 27.09.2012, 12:18
Tabura havanlı saldırı!

 

HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi'nde bulunan 2. Hudut Tabur Komutanlığı'na bir grup PKK'lı tarafından havanlı saldırı düzenlendi. Can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, bölgedeki operasonlar sürüyor.
 
Sabah saatlerinde Irak sınırında bulunan Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi'nde bulunan Derecik 2. Hudut Tabur Komutanlığı'na Balkaya Dağları'ndan bir grup PKK'lı tarafından havan topu ile saldırı düzenlendi. 4 havan mermesi Tabur yakınlarına düşerken, saldırıda can kaybı ve yaralanma yaşanmadı. Anında karşılık verilen saldırının ardından bölgede operasyon başlatıldı.
 
Şemdinli İlçe merkezinde ise sabah saatlerinde yoğun helikopter hareketliliği yaşandı. Şemdinli 3. Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı’nda kalkan çok sayıda skorsky helikopter sınır birliklere ve operasyon bölgelerine asker ve mühimmat taşıdı.
 
Skorsky helikopterler askeri operasyonların yoğunlaştığı Şemdinli ilçesindeki Goman Dağı, Beyaz Tepe, Meydan Tepe, Bağlar Köyü kırsalı ile Güzelkaya, Rüzgarlı ve Zorgeçit mezralarının kırsalına asker ve mühimmat taşıdığı belirtildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@