Suriye'de Türk bayraklı gösteri

Suriye'de Türkiye bayrağını taşıyan göstericiler, Akçakale'de 5 kişinin hayatını kaybettiği havan toplu olayı protesto ettiler.Suriye 'de Akçakale 'de 5 kişinin hayatını kaybettiği havan toplu olayı protesto edildi. Türkiye bayrağını taşıyan göstericiler,

Gündem 05.10.2012, 16:43
Suriye'de Türk bayraklı gösteri

Suriye'de Türkiye bayrağını taşıyan göstericiler, Akçakale'de 5 kişinin hayatını kaybettiği havan toplu olayı protesto ettiler.

Suriye 'de Akçakale 'de 5 kişinin hayatını kaybettiği havan toplu olayı protesto edildi. Türkiye bayrağını taşıyan göstericiler, Esed yönetimi aleyhine slogan attı. Göstericiler "Türkiye ölümüne kadar yanındayız" sloganı attı.
 
Gösteriler, Şam'ın banliyölerinin yanı sıra Hama, Dera, İdlib, Deyr Ezzor gibi birçok şehirde yapıldı. Esed yönetimine öfkenin hakim olduğu gösterilerde ayrıca, "Halk Özgür Suriye Ordusu'nun silahlandırılmasını istiyor, Allah'ım senden başka kimsemiz yok. Sonsuza kadar liderimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)" gibi sloganlar atıldı.
Yorumlar (1)
YALNIZ KURT TS 8 yıl önce
Allah yardimciniz olsun Turk milleti olarak herzaman yaninizdayiz.Suriye Osmanli doneminde oldugu gibi Turk milletinin orta dogu'ya acilan kapisi olmustur.Turk mileti o kapidan iceri girerse Turkiyeyi kolay kolay o kapidan disariya atmak cok zor olur Orta Dogu'ya Islamin getirecegi ozgurlugu sadece eskiden oldugu gibi gene Turkiye saglayacak biraz sabir az kaldi geliyoruz Esed cellatinin girtlagini sikmaya az kaldi dayanin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@