banner556

Siirt'te çatışma: 2 PKK'lı öldürüldü

SİİRT'in Eruh İlçesi kırsalındaki Görendoruk Jandarma Karakolu'na gece PKK'lılar tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu. Güvenlik güçleri saldırıya karşılık verdi. Çıkan çatışmada 2 PKK'lı öldürüldü. Kaçan PKK'lıları etkisiz h

Gündem 04.10.2012, 10:02
Siirt'te çatışma: 2 PKK'lı öldürüldü

SİİRT'in Eruh İlçesi kırsalındaki Görendoruk Jandarma Karakolu'na gece PKK'lılar tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu. Güvenlik güçleri saldırıya karşılık verdi. Çıkan çatışmada 2 PKK'lı öldürüldü. Kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyon, sabah saatlerinde hava destekli olarak sürdürülüyor.

Eruh'un kırsal kesiminde bulunan Görendoruk Jandarma Karakolu'na dün gece bir grup PKK'lı tarafından saldırı düzenlendi. Farklı noktalardan roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açan PKK'lılar, karakola sızma girişiminde bulundu. Karakoldaki askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Bir süren çatışmada 2 PKK'lı öldürüldü, yoğun ateş altında kalan teröristler kaçtı.

Kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için gece başlatılan operasyon, sabah saatlerinden itibaren helikopter destekli olarak genişletildi. Siirt 3'üncü Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'ndan kalkan helikopterlerle operasyon bölgesine Jandarma Özel Harekat timleri indirildi. Karadan da askerlerin sevk edildiği bölgede operasyonların sürdüğü belirtildi.

Yorumlar (1)
cinneş marnş 8 yıl önce
gebersinler bu akıl fukaraları. la kuş lastiği ile koca devleti mi dize getireceksiniz. o size yardım vaadı yapan can düşmanımız dış devletlere güvenmeyin. onlar sizi çok iyi böyle gebermeğe gönderirler.

kaçın lan o dağlardan hayatınızı kurtarın, çoluk çocuğa kavuşun, neslinizi devam ettirin huzur bulun..

her biri sizin sırtınızdan yüzmilyonlarca trilyon vuranlar, size de ölümü gösteriyor. sizde hala aklın zerresi hiç uğramamışmı be saflar bir hiç uğruna ölüyorsunuz...hatta başınızda

Gelişmelerden Haberdar Olun

@