Şehitlerin Kimlikler Belirlendi

Hain saldırı sonrası şehit düşen askerlerin kimlikleri belli olmaya başladı. Bingöl-Muş Karayolu'nun 16'ncı kilometresinde birliklerine dönen silahsız askerleri taşıyan konvoya düzenlenen saldırıda 10 asker şehit oldu, 71 asker ise yaralandı.10 ZIRHLI ARA

Gündem 19.09.2012, 15:39
Şehitlerin Kimlikler Belirlendi

Hain saldırı sonrası şehit düşen askerlerin kimlikleri belli olmaya başladı.

 Bingöl-Muş Karayolu'nun 16'ncı kilometresinde birliklerine dönen silahsız askerleri taşıyan konvoya düzenlenen saldırıda 10 asker şehit oldu, 71 asker ise yaralandı.

10 ZIRHLI ARAÇLA YOLA ÇIKILDI

İzin ve görevden dönen, sağlık kontrolü yaptıran askerler, Elazığ'daki toplama merkezinden dün sabah Muş ve Van'daki birliklerine gitmek üzere 10 zırhlı araç, frekans karıştırıcı Jammer'lı araçlar ve güvenlik önlemleri altında otobüslerle yola çıktı.

 SİLAHSIZ VE SİVİL KIYAFETLİ 200 ASKER

Silahsız ve sivil kıyafetli 200 askeri taşıyan 3 otobüs ve 2 minibüsün bulunduğu konvoy, Bingöl-Muş Karayolu'nun 16'ncı kilometresindeki Kardeşler Köyü yakınlarına geldiğinde, rampalı bir virajı dönerken araçların yavaşlaması üzerine, pusu kuran PKK'lılar yol kenarındaki meşelerle kaplı bir tepeden roketatarlı saldırı düzenledi.

Saldırıda şehit düşen ve yaralanan askerlerin isimleri de belli olmaya başladı.

 Şehit düşen askerlerin kimlikleri

Mehmet Dildari

Eren Kupalı

Ayhan Karaman

Anıl Eroruç

Savaş Topal

 

İşte hain saldırıda yaralanan askerlerin kimlikleri;

İrfan Yeşilyol

Uysal Çınarcık

Fesih Akın

Abdulkadir Çetin

Fatih Bulu

Erol Can

6 ASKERİN KİMLİĞİ DNA TESTİYLE BELİRLENECEK

Bingöl'de PKK terör örgütü tarafından askeri konvoyun geçişi sırasında düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan 8 askerin cenazesi Ankara'ya getirildi.

Kimlik tespiti yapılmak üzere 6 şehidin cenazesi Keçiören Adli Tıp Kurumu'na 2 şehidin cenazesi ise GATA'ya gönderildi. Şehitlerin naaşlarının kimlik tespitinin ardından ailelere teslim edileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@