Savcılık'tan Afyonkarahisar açıklaması

 Eskişehir Birinci Hava Kuvveti Komutanlığı Askeri Savcılığı, Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposundaki patlamayla ilgili soruşturma başlatıldığını, gelinen aşama itibarıyla olayın terör ve sabotaja bağlı gerçekleştiğine ilişkin herhangi bir delil ve

Gündem 14.09.2012, 17:22
Savcılık'tan Afyonkarahisar açıklaması

 

Eskişehir Birinci Hava Kuvveti Komutanlığı Askeri Savcılığı, Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposundaki patlamayla ilgili soruşturma başlatıldığını, gelinen aşama itibarıyla olayın terör ve sabotaja bağlı gerçekleştiğine ilişkin herhangi bir delil ve emare elde edilemediğini bildirdi.
 
SORUŞTURMA OLAYIN HEMEN ARDINDAN BAŞLADI
Birinci Hava Kuvveti Komutanlığı Askeri Savcılığı'ndan yapılan açıklamada, 5 Eylül 2012 tarihinde saat 21.15 sıralarında Afyonkarahisar'da konuşlu Dördüncü Mühimmat Bölge Komutanlığı 41. Mühimmat Bölük Komutanlığı'na ait 32 numaralı mühimmat deposunda meydana gelen ve 25 askerin şehit olduğu patlamayla ilgili olarak, birliğin adli yönden bağlı olduğu Eskişehir Birinci Hava Kuvveti Komutanlığı Askeri Savcılığı tarafından olayı müteakiben sabah saat 04.00'te adli soruşturmaya başlandığı belirtildi.
 
TERÖR VEYA SABOTAJ DEĞİL
Açıklamada, ''Görevli 4 askeri savcı tarafından yürütülmekte olan soruşturmanın halen gelinen aşaması itibarıyla, olayın terör ve sabotaja bağlı gerçekleştiğine ilişkin herhangi bir delil ve emare elde edilememiştir'' denildi.
Yorumlar (1)
taner gümrükçü 8 yıl önce
herşeyin paramparça olduğu yerde ne delili neden bahsediyorlar nasıl herşey patlar madem el bombası var düştü patladı ya büyük patlamayı ne oluşturdu... kamera niye yok . başka yer olsa yaaaa askeri tuvalet ğirişi olsa kamera koyarsınız yazık size .ben olsam heryere kamera dizerdim merkezden de izlerdim . böyle bi kayıt varsada nerde .. iilaki bi görüntü vardır ... cıksın meydana

Gelişmelerden Haberdar Olun

@