banner556

Sağlık Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs tedbirleri! 28 Aralıkta başlıyor

Türkiye'ye yurt dışından gelen yolcular için negatif test ibraz etme zorunluluğu getirildi.

Gündem 25.12.2020, 20:33
Sağlık Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs tedbirleri! 28 Aralıkta başlıyor

Türkiye, koronavirüs ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı'nın talebi doğrultusunda 28 Aralık'tan itibaren hava yolu ile 30 Aralık'tan sonra ise kara yolu ile ülkemize gelecek olan yolculardan son 72 saatte alınmış negatif PCR testi sonuç belgesi isteyecek.

Sağlık Bakanı Koca, yeni koronavirüs tedbirlerine ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

"Yurtdışı tedbirleri artırıyoruz" diyen Koca, "28 Aralık'tan itibaren yurtdışından ülkemize hava yoluyla, 30 Aralık'tan itibaren kara yoluyla gelen her yolcunun, son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etmesi zorunlu olacak. Aksi durumda ülkeye girişlerine izin verilmeyecektir." paylaşımında bulundu.

Yorumlar (3)
Ali Papa 1 ay önce
Günaydın sn. Koca. Aldığınız hemen her tedbirde ve açıklamalarda olduğu gibi, olması gerekenden aylar sonra doğru bir karar. Ankesörlü telefon zamanında buna jeton düştümü ya derlerdi.
Vatandaş 1 ay önce
Çok daha önceden olması gereken doğru bir karar...nasıl yurdışına gidenlerden gidecekleri ülkeler bu testi istiyorsa biz de çoktan istemeliydik...gerçi zararın neresinden dönersen kârdır...
vatandaş 1 ay önce
hele şükür yaa ülke yol geçen hanına dönmüştü geç kalınmış ama yerinde bir karar elini kolunu sallaya sallaya kimse giremiyecek artık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@