PKK yol kesip araç yaktı

 Karayoluna patlayıcı tuzaklayan PKK'lılar, gasp ettikleri araçla kaçtı. TÜNEL İÇİNE ÇEKTİKLERİ ARAÇLARI YAKTILAR  Tunceli'nin Pülümür bağlantılı Erzincan karayolu, 40'ıncı kilometresindeki Ağlayan Kayalar Mevkii'nde akşam saatlerinde bir grup PKK'lı tara

Gündem 20.09.2012, 08:42
PKK yol kesip araç yaktı

 

Karayoluna patlayıcı tuzaklayan PKK'lılar, gasp ettikleri araçla kaçtı.
 
TÜNEL İÇİNE ÇEKTİKLERİ ARAÇLARI YAKTILAR 
 
Tunceli'nin Pülümür bağlantılı Erzincan karayolu, 40'ıncı kilometresindeki Ağlayan Kayalar Mevkii'nde akşam saatlerinde bir grup PKK'lı tarafından kesildi. Silah tehdidi ile araçları durduran PKK'lılar yolculara bir süre örgüt propagandası yaptı. PKK'lılar daha sonra ağır tonajlı bazı araçları bölgedeki Çığ Tünelleri içine çekip, yaktı. Karayolu üzerine bombalı tuzaklar kurduğu belirtilen PKK'lılar durdukları araçlar içinde yer alan 06 BZ 4339 plakalı mavi renkli hafif ticari aracı gasp edip kaçtı.
 
PKK'lıların yol kestiği haberi üzerine Tunceli-Erzincan karayolu çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Tunceli'de polis ve jandarma ekipleri kaçırılan araçla eylem yapılacağı ihtimali üzerine alarma geçti. Tunceli'de güvenlik önlemleri de üst seviyeye çıkarıldı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@