''Oğlum bak git''e hapis şoku

 Gölcük'te temizlik işçisi ile bir çocuk arasında ''Oğlum bak git'' diye başlayan ve sonrasında kavgaya dönüşen olay mahkemeye taşındı. Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, belediye temizlik işçisi şüpheli Selçuk Kahraman'ın, 11 Mayı

Gündem 21.09.2012, 18:22
''Oğlum bak git''e hapis şoku

 

Gölcük'te temizlik işçisi ile bir çocuk arasında ''Oğlum bak git'' diye başlayan ve sonrasında kavgaya dönüşen olay mahkemeye taşındı.
 
Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, belediye temizlik işçisi şüpheli Selçuk Kahraman'ın, 11 Mayıs 2012'de temizlik yaptığı sırada Gölcük Ali Paşa Caddesi'nde mağdur Yasin K'nın (17) arkadaşıyla uygunsuz konuştuğunu görmesi üzerine uyardığı belirtildi.
 
Mağdur Yasin K'nın da bunun üzerine, Kahraman'a küfür etmesi üzerine, Kahraman'ın, mağdurun haksız tahriki altında temizlikte kullandığı ağaç saplı süpürge ile mağdura bir kez vurarak Yasin K'yı yaraladığı kaydedilen iddianamede, Yasin K'nın olay sonrası basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandığı vurgulandı.
 
İddianamede, Yasin K'nın bu olaydan dolayı şüpheli Kahraman'dan şikayetçi olduğuna yer verilerek, şüphelinin alınan savunmasında suçunu inkar ettiği kaydedildi.
 
Şüpheli Kahraman'ın olayda kullandığı süpürgenin TCK'nın 54. Maddesi uyarınca el konulması istenen iddianamede, Kahraman'ın TCK'nın ''kasten yaralama'' suçunu düzenleyen 86/2, 3-e maddeleri uyarınca 2 yıldan 5 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması talep edildi.
 
İddianamede, şüphelinin söz konusu suçu ağır tahrik altında işlediği belirtilerek, şüpheliye 1,5 yıldan 3 yıl 9 aya kadar hapis cezası verilmesi istendi.Mahkeme, diğer eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.
Yorumlar (2)
kanuni colak 8 yıl önce
görüntüleri seyredip de halen temizlik isci sine bu cezayi verebilecek bir vicdani satilmis varsa yaziklar olsun aldigi maas. adam kac kez uyardigi halde böyle tepki verecegini beklemeyen zibidi ve ailesi sadece youtub de tiklama fazla alinca olayin üzerine gidiyor.
ercan ERGÜN 8 yıl önce
yazık ya adama musallat olmuş utanmadan bi de dava ediyo edepsiz şarlatan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@