Nihat Usta o endişeyi böyle anlattı!

Haber61 /Haber Servisi - Trabzon’un en eski köftecilerinden Nihat Aydın (Nihat Usta) et fiyatının her geçen gün artmasıyla sektörde ciddi sorunlar yaşandığını ve endişe duyduklarını söyledi. Nihat Usta,”Sorun şu; 1990 yıllarında Trabzon’a turizm için gele

Nihat Usta o endişeyi böyle anlattı!
Haber61 /Haber Servisi - Trabzon’un en eski köftecilerinden Nihat Aydın (Nihat Usta) et fiyatının her geçen gün artmasıyla sektörde ciddi sorunlar yaşandığını ve endişe duyduklarını söyledi. Nihat Usta,”Sorun şu; 1990 yıllarında Trabzon’a turizm için gelen otobüs sayısı 100-150 idi.
 
Şu anda 2 binin çok üsüne çıktı. Dolayısıyla bizde sezon başlamadan sözleşlerimizi yaptık. 
Kişi başı tur firmalarına 25 lira ile anlaştık. Ama sezona başlarken etin kilosu 19-20 lira iken şu anda etin kilosu 28 liraya kadar çıktı ve devam ediyor.  Bu nedenle bu sene boşa çalışmış olacağız. buna karşı önlem almalı. Serbest bırakıldı. Bu gidişle Kurbanın kilosunu 40 liraya kesebiliriz. Endişemiz her gün artıyor” dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kasım Cismani
Kasım Cismani - 5 yıl Önce

Olur öyle. Etin kilosunun 40 lira olması çeyrek asırdır ülkeyi yöneten Ak Parti iktidarının suçu değil ya. Dış güçler, faiz lobisi, Pensilvanya yapmıştır. Çare, yine Ak partidir. Eğer olur da etin kilosu 100 lira olursa, o zaman bir durup düşünmek, bolluk bereket için Ak Partiye şükredip, yine ve yeniden daha güzel günler için Ak Parti'ye oy vermek lazımdır. Aslına bakarsanız, etin kilosu altının kilosunu dahi geçse; mesuliyetin Ak Parti olamayacağı ortadadır. Ak Parti'yi çekemeyenler anten taksın.

onur
onur - 5 yıl Önce

et 50 tl olsa ne olur.türkiyeden mi et alıyorsunuz.türkiyeden et alsanız eski köfte tadı olur.turist fazla geliyor diye gelgeç oldukları için ne olduğu belirsiz etlerle köfte yapıyorsunuz ne tadı var ne tuzu.olan akçaabat köftesinin marka değerine oluyor.piyaza koyduğunuz fasulye ağıza zor giriyor.ayıptır.yediğiniz tabağa pislemeyin

SIRADAKİ HABER

banner513