NASA: Dünya giderek ısınıyor

 Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'ya bağlı New York'taki Goddard Uzay Çalışmaları Enstitüsü, 1880'den günümüze dünyanın sıcaklığının nasıl değiştiğini gösteren bir video yayınladı. Videoda haritayla dünyanın ortalama sıcaklığının değişimi renklerle

Gündem 16.09.2012, 12:31
NASA: Dünya giderek ısınıyor

 

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'ya bağlı New York'taki Goddard Uzay Çalışmaları Enstitüsü, 1880'den günümüze dünyanın sıcaklığının nasıl değiştiğini gösteren bir video yayınladı. Videoda haritayla dünyanın ortalama sıcaklığının değişimi renklerle gösteriliyor.
 
Endüstrinin gelişimi, araçların artışı, sera gazı emisyonu artışıyla sıcaklık yükseldi, 1970'lerde zirveye çıktı. 2011'deki ortalama sıcaklık 20. yüzyıla göre 0.92 daha sıcak.
 
James Hansen isimli uzman, "La Nina akıntısının güçlü etkilerine rağmen, 2011 kayıtlara geçen 10 en sıcak yıldan biri" dedi.
Yorumlar (1)
adil türk 8 yıl önce
Doğayı ve atmosferi kirleten enerji kaynaklarına son verilerek .Güneş,rüzgar,manyetik enerji vs gibi temiz doğaya fazla zarar vermeyen enerjilere yönelmeliyiz.Yer altından çıkan petrol dünyamızı yeterince kirletti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@