'Konuşmayacağım. Herşey ortada'

Gazetecilerin kışladaki incelemelerini sorması üzerine Orgeneral Özel, "Konuşmayacağım. Hiçbir şey konuşmayacağım. Ortada her şey" dedi.Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu patlamanın meydana geldiği Şehit U

'Konuşmayacağım. Herşey ortada'
banner432

Gazetecilerin kışladaki incelemelerini sorması üzerine Orgeneral Özel, "Konuşmayacağım. Hiçbir şey konuşmayacağım. Ortada her şey" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu patlamanın meydana geldiği Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda incelemelerde bulundu.

Yanında Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve askeri savcılar ile birlikte gelen Orgeneral Özel, yaklaşık 1.5 saat kışlada kaldı. Karargah önünden patlamanın meydana geldiği 2 nolu mühimmat deposuna yürüyerek giden Orgeneral Özel, olay yerine çok yakın bir noktada patlamayla ilgili askeri ilgililerden bilgi aldı. Orgeneral Özel'in, yanındaki komutanlara sık sık sorular sorduğu ve vücut dilini kullandığı görüldü. Patlamanın olduğu yerden yine yürüyerek kışlayı dolaşarak karargah binasına gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, burada da brifing aldı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Orgeneral Özel, kışladaki incelemelerinin ardından Afyonkarahisar Valiliği'ne geçti. Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından kapıda karşılanan Orgeneral Özel'in oldukça gergin olduğu gözlendi. Gazetecilerin kışladaki incelemelerini sorması üzerine Orgeneral Özel, "Konuşmayacağım. Hiçbir şey konuşmayacağım. Ortada her şey" dedi.

Orgeneral Özel, incelemenin ardından tedavi gören yaralı askerleri ziyaret etmek için Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne gitti.

Yaralı askerler Afyon Devlet Hastanesi'nin Kulak Burun Boğaz bölümünde oluşturulan özel bölümde aileleriyle beraber tutuluyor.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karaani
Karaani - 7 yıl Önce

Doğuda Pkk ya, Batıda Mühimmata kurban verilen fidanlar ortada.

Devlet yerine Bile Koymadığımız Kıbrıs Rum Kesiminde aynı böyle bir patlama olduğunda Genel kurmay Başkanı İstifa etmişti. Buda Ortada.

mezireli
mezireli - 7 yıl Önce

neden yenı askerler ve kısa donemler sayım yapıyor çunku bunlar askere yenı geldı çömezler daha yaptır işlerı bende kısa donem yaptın zaten 5 ay askerllık yapıyorsun lafını çok duydum komutanlardan bu 5 ayda nekadar çok ezersek bunları kar sayıyorlar yenı gelen askerın soz hakkı bıle yok sonuc ortada askerdekı vukaatta nasıl sıralı amırlerden azür dılenıyorsa şimde sıralı amırler cezasını çekecek sorumlular derhal bulunup cezalandırılmalı allah rahmet etsın

kutbay
kutbay - 7 yıl Önce

Emrivaki ve entrikayla gelen genelkurmay başkanından ne bekliyorsunuz?

plan
plan - 7 yıl Önce

demek istediği şu.birincisi-asker yeni , daha acemi .acemi asker olmaması gerekirdi.-- elektrikler yok arabanın farları ile aydınlanıyor .bu ikinci hata, üçüncüsü dinlenme yok , yorgunluk var.ayrıca malzemeler çok fazla ve hızlıca yapmak istediler.işte bunlardan dolayı olanlar olmuş.şehit olanlara allahtan rahmet diliyorum.

banner421