vardallar

Kılıçdaroğlu'ndan fındık fiyatı açıklaması! "25 TL'nin altında olamaz"

Kemal Kılıçdaroğlu Fındık fiyatları ile ilgili konuştu.

Gündem 21.07.2020, 13:58
Kılıçdaroğlu'ndan fındık fiyatı açıklaması! "25 TL'nin altında olamaz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Partisinin grup toplantısında konuştu.

Fındık fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "TMO geçen yıl fındığı 16.5-17 liradan satın alıyor. Bu yıl 24 liradan satmak için ilan veriyor. Dolayısıyla fındığa verilecek fiyat 25 liranın altında olamaz. Asıl bizi üzen nokta: Son beş yılda kilo başı 11.77 dolardan 6.35 dolara düştü fındık fiyatı… Aradaki farka ne oldu, kim götürdü? Asıl üzerinde düşünülmesi gereken soru budur." dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

* Kıbrıs Barış Harekatı’nın 46’ncı yılındayız. Biz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsız bir devlet olarak dünya sahnesinde yerini almasını istiyoruz.

* Bugün herkesin gözü önünde Ege adalarına gelip silahlı kuvvetleriyle gösteri yapanlara ses çıkarmayanlar bizim milliyetçiliğimizi sorgulayamazlar. İdlib’de 33 askerimiz şehit oldu, hesabı soruldu mu? Koşa koşa gidip Putin’in önünde esas duruşa geçtiler.

EGEMEN GÜÇLERİN TAŞERONLARI MİLLİYETÇİLİĞİMİZİ SORGULAYAMAZ

* Tank palet fabrikasını yabancıya peşkeş çekip, vatan toprağını terk edenler, Süleyman Şah türbesini kaçıranlar bizim milliyetçiliğimizi sorgulayamazlar. Egemen güçlerin Orta Doğu’da taşeronluğuna soyunanlar bizim milliyetçiliğimizi sorgulayamazlar. Bizim milliyetçiliğimizde 83 milyonun kucaklanması vardır. Bayrağa saygı, vatanın bütünlüğüne saygı vardır. Nokta. Bizim milliyetçiliğimiz budur.

İTAAT ETMEYEN GAZETECİLER CEZAEVİNDE

* 24 Temmuz Basın Bayramı aslında ama Türkiye’de bir basın bayramı havası yok. Gerçekleri yazan, kalemini satmayan, Saray’a itaat etmeyen gazeteciler cezaevinde. Doğruları yazan, kalemini satmayan bütün gazetecilere şükran borçluyuz. Barış Pehlivan’ı Murat Ağırel’i, Hülya Kılınç’ı ve Müyesser Yıldız’ı selamlıyorum. Onlar kalemlerini satmazlar. Bütün cesur gazetecileri selamlıyorum.

BU PARALARDAN KİM NEMALANIYOR?

* Van Gölü’nde 59 kişi yaşamını yitirdi. Eğer sınırlarımız yol geçen hanına döndüyse iktidarın bunu sorgulaması lazım. 59 kişi ülkemize nasıl girdi? Para vererek ülkemize binlerce insan girip çıkıyor.
Parayla geçiyorlar. Bu paralardan kimler nemalanıyor?

* Rize sel felaketinde Havva Tüysüz selde 10 saat bekliyor, iç kanamadan hayatını kaybediyor. İnsana yetişmiyorsa ambulans uçaklar ne işe yarar? İnsanı kurtarmıyorsa ambulans ne işe yarar, uçak ne işe yarar. Milletvekili arkadaşlarımıza Mağdur vatandaşlarla görüşün dedik. Rize’ye gittiler. Felaketten sonra giden sadece CHP’liler…

ERDOĞAN MEYDAN OKUMUYOR, TALİMAT ALIYOR

* Çiftçinin 176 milyar lira Saray’dan alacağı var. Üretici kardeşimiz, milletvekillerimize anlatmış. “Erdoğan’a dünyaya meydan okuyorsun bir şirkete söz geçiremiyorsun” diyor. Çiftçi kardeşlerime sesleniyorum. Erdoğan dünya liderlerine meydan okuyan değil talimat alandır.

FINDIĞIN FİYATI 25 TL’NİN ALTINDA OLAMAZ

* TMO geçen yıl fındığı 16.5-17 liradan satın alıyor. Bu yıl 24 liradan satmak için ilan veriyor. Dolayısıyla fındığa verilecek fiyat 25 liranın altında olamaz. Asıl bizi üzen nokta: Son beş yılda kilo başı 11.77 dolardan 6.35 dolara düştü fındık fiyatı… Aradaki farka ne oldu, kim götürdü? Asıl üzerinde düşünülmesi gereken soru budur.


Yorumlar (23)
Murat 1 yıl önce
Sayın genel başkan söylediklerinizde çok haklısınız ama gel gör bu karadeniz size değer vermez
Livera 1 yıl önce
Safsınız, konuyu hemen dine bağlıyorsunuz. Gerçekleri görmek canınızı acıtıyor çünkü. Herkes müslümanda olmak zorunda değil. Din herkesin özeli. Burda kamuyu ilgilendiren bir haber verilmiş. Siz, sadece cami açana oy vermeye devam edin.
Ben diyene 1 yıl önce
Güzel kardeşim niye hüsnü zanla bakmıyoruz? Dini silmek haşa kimin haddine? Allah bayrağımızı vatanımızı ezanlarımızı kıyamete kadar daim eylesin
GURBETCİ 1 yıl önce
biz bayrağımıza vatanımıza bizi en güzel şekilde yönetenlere değer veriyoruz terörü değil ;)
Ben diyene 1 yıl önce
Kardeş git yüzünü yıka da gel, iftira ve algılarınız sonuç vermeyince cırlamanın anlamı yok. Fındık kaç lira olmalı konu bu
Haktan şaşmaz 1 yıl önce
Bu şarlatan ancak senin gibilerin başkanı olur. Sizde nasıl bir akıl, mantık var anlayamıyorum.Bunların işi gücü yalan dolan,dalavere bok at izi kalsın.Yoksa bunlar wc de şeyini zor bulup işeyen cinsten mallar.Sizde bunların arkasından gidiyorsunuz.
Ben 1 yıl önce
Murat kardeşim Allah bunlara fırsat vermesin bunların zihniyeti dini memleketten silmekti ve bu zihniyet ebediyen değişmez
Yılmaz 1 yıl önce
Hangi findikciya, habu elindeki ürünün değerini bilmeyen findikciya mı, hiç değmez. Akp en iyisini yapıyor, vuruyor kafası, istediğini alıyor. Elin gavuruna da çok iyi peşkeş çekiyor.
Vatandaş 1 yıl önce
Tarim bakanı rekoltesi düşük bulup 3 kez revize ettim diyor ya bakan sen oturdugun yerden nasil oluyoda rekoltesi düşük bulup revize ediyosun ????????????
61 1 yıl önce
Ulan adamın cebine para girmeyecek alkislayinda bastakiler desinki bakın millet alkış tutayii bulara bende bari yapayım o fiyatta sevinsinler garibanlar ama siizin gibi akıllılar illa adama muhalefet olacaksınız fındık 4 lira alın başınıza çalın ????
Vatandaş 1 yıl önce
İmamoğlu’nun hocasımı bu ? İmamoğluda verdiği vaatlerin hepsini tersinden yapıyor oradan belli zihniyetiniz
Halit 1 yıl önce
sen hergün a haber izlersen tabiki imamoğlu ne yapıyor bilmezsin. Trabzon şehri 20 yılda paris oldu da bizim mi haberimiz yok. Ben böyle cahil bir topluluk görmedim. Bütün Trabzon böyle mi ya, nasıl kurtulacaz bu kafalardan . Allah ım duy sesimi
Tuğrul 1 yıl önce
Ne oldu kardeş, birilerinin arpası kesildi diye mi bu feryat? Koykma koykma
Süleyman 1 yıl önce
Ne kadar beyni olmayan insan varsa buraya toplanmış. La adam bizim menfaatimize birşey söylüyor ona bile tu kaka diyoruz.
Zeka seviyemiz ayakkabı numaramız kadar .
Kamil 1 yıl önce
Bu Vatandaş denen isimli trol hesap Uzayda yaşıyor sanırım. Gelmiş burda akparti fanatikliği yapıyor. İnşallah açlıktan sürünürsün
Vatandaş 1 yıl önce
Süleyman kardeş oda senin gibi lafla pilav gemisi yüzdürüyor ikinizde aynı kafadasınız
M. M 1 yıl önce
Bu ülkede sıkıştığında dini kullan nakara makara de konsolos ol.. 650 bin ton rekolte söyle yalan söylüyorsun diyen Enginyurt MHP ihraç et.. Ne zaman akıllanacaksınız. Size Allah akıl fikir versin. Koyun akıllı insanlar
Eray 1 yıl önce
iktidar olsa ne der çok merak ediyorum bu zavalliyi üç ayda memleketin içine ederler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@