İşçi Partisi'nde şok cinayet

İşçi Partisi Eyüp İlçe Başkanı Bülent Taşpınar, küçük yaşta bir kızla ilişkisini bitirmesi için uyardığı partili tarafından öldürüldü.İşçi Partisi (İP) Eyüp İlçe Başkanı Bülent Taşpınar (33),  küçük yaşta bir kızla ilişkisini bitirmesi için uyardığı  ilçe

Gündem 02.10.2012, 14:48
İşçi Partisi'nde şok cinayet

İşçi Partisi Eyüp İlçe Başkanı Bülent Taşpınar, küçük yaşta bir kızla ilişkisini bitirmesi için uyardığı partili tarafından öldürüldü.

İşçi Partisi (İP) Eyüp İlçe Başkanı Bülent Taşpınar (33),  küçük yaşta bir kızla ilişkisini bitirmesi için uyardığı  ilçe başkanlığının yöneticilerinden Nurettin B.(34) tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Olay sırasında İşçi Partisi İl başkanlığında yönetici olarak çalışan Özay Gökçe (52) ayaklarından vurularak yaralandı. Olaydan sonra teslim olan evli ve bir çocuk babası Nurettin B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Eyüp’te geçtiğimiz pazar akşamı bir kafeteryada meydana gelen olayda İP İlçe Başkanı Bülent Taşpınar, aynı masada oturan bir kişi tarafından tabancayla vurularak öldürdü. Olay sırasında İşçi Partisi İlçe başkanlığında görevli ÖzayGökçe’de ayaklarından vurularak yaralandı. Cinayeti işleyen İşçi Partisi İlçe Başkanlığında görevli Nurettin B., bir süre sonra polise teslim olarak cinayeti itiraf etti.
 
Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili başlattığı soruşturmada cinayeti işleyen Nurettin B.’nin bir süredir 15 yaşındaki Ö.T. ile ilişki yaşadığını tespit etti. Ö.T.’nin ailesinin bu ilişkiden rahatsız olarak partiye gelip Nurettin B.’yi şikayet ettiği öğrenildi. Bu şikayet üzerine parti yetkililerinin Nurettin B.’yi 15 yaşındaki kızla ilişki yaşamaması konusunda birkaç uyardığı ancak sonuç alamadığı öğrenildi. Bunun üzerine İP İlçe başkanı Bülent Taşpınar’ın, Nurettin B.’yi bu konuda konuşmak için bir kafeteryaya çağırdığı belirledi. Polis bu konuşma sırasında sevgilisinden ayrılmak istemediğini söyleyen Nurettin B.’yle masada oturanlar arasında küfürleşmeyle başlayan bir kavga çıktığını tespit etti. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, bir anda silahını çeken Nurettin B.’nin önce İl başkanını öldürdüğü ardından aynı masada oturan Özay Gökçe’yi ayaklarından vurduğu belirtildi.
 
Poliste işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye çıkarılan Nurettin B., tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@