İntihar ettiği merminin parası alındı

Tunceli'de 1994 yılında intihar ettiği iddia edilen Trabzon doğumlu Albay Kazım Çillioğlu'nun ölümüne ilişkin, Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. Maddesi ile görevli Malatya Başsavcıvekilliği'nce, yürütülen soruşturma kapsamında yeni bilgilere ulaşıldı

İntihar ettiği merminin parası alındı
banner432

Tunceli'de 1994 yılında intihar ettiği iddia edilen Trabzon doğumlu Albay Kazım Çillioğlu'nun ölümüne ilişkin, Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. Maddesi ile görevli Malatya Başsavcıvekilliği'nce, yürütülen soruşturma kapsamında yeni bilgilere ulaşıldı.

Kazım Çillioğlu'nun ailesinden intihar ettiği iddia edilen mermiden daha büyük bir mermi parası alındığını tespit eden savcılık, ilgili kurumlardan istediği belgeleri soruşturma dosyasına koydu.

Savcılık, ''intiharda kullanıldığı'' iddia edilen tabancadaki mermilerin 9,19 olduğunu, buna karşın aileden belge karşılığında 9,22'lik mermi parası alındığını belirledi.

Öte yandan, Malatya Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nde gizli tanık sıfatıyla ifade veren ve emekli bir asker olduğu belirtilen kişinin ifadeleri de soruşturma dosyasındaki yerini aldı.

Gizli tanığın ifadesinde, Merhum Çillioğlu ile odasında oturduklarını, odaya gelen ''Yeşil'' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın kısa bir tartışmanın ardından ''Çillioğlu, senin defterini dürdüm'' diyerek ayrıldığını anlattı.

Gizli tanık, bu olayın merhumun ölümünden kısa süre önce yaşandığını belirtti. Bu arada MİT, Malatya Başsavcıvekilliği'ne gönderdiği yazıda, Yeşil'in olay tarihinde Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı çalıştığını yazmıştı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner443

banner393