Hükümet Galatasaray'ı uyardı: Hakan Şükür ve Arif Erdem'i ihraç edin

Hükümet, Hakan Şükür'ü ihraç etmeyen Galatasaray'ı uyardı

Gündem 26.03.2017, 08:43 26.03.2017, 08:55
Hükümet Galatasaray'ı uyardı: Hakan Şükür ve Arif Erdem'i ihraç edin

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Mali Genel Kurulda FETÖ'cü Hakan Şükür ve Arif Erdem'i ihraç etmeyen Galatasaray'ı uyararak "Galatasaray yönetim kurulu ivedi şekilde alınmış olan bu kararı düzeltmelidir" dedi.


Referandum çalışmaları kapsamında Samsun'da bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Galatasaray Kulübü'nün yıllık olağan mali genel kurul toplantısında, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan eski futbolcular Hakan Şükür ve Arif Erdem'in üyelikten ihraç edilmesinin oy çokluğuyla reddedilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulübü'nün ivedilikle kararı düzeltmesi gerektiğini belirten Bakan Kılıç, şunları söyledi:

"HAİNLERİN KÖKLÜ KULÜPLERİNDE İŞİ YOKTUR"

"Durumu bugün programlarımız esnasında haber aldık. Yönetim Kurulu'nun daha önce aldığı bir ihraç kararı vardı. Bununla alakalı olarak bugün genel kurulda bir oylama yapıldı ve oylamada Türkiye Cumhuriyeti'nden firar etmiş, hakkında terör örgütüne üyelikten dolayı bir yakalama kararı olan, mal varlığına el konulmuş olan, aynı zamanda 15 Temmuz gecesi bu ülkeye ihanet eden terör örgütünün başıyla yakın ilişkilerinin aşikar olduğu, bunu saklamayan, gizlemeyen ve ifşa eden, açıkça dile getiren kişilerin 15 Temmuz gecesinde bu ülkeye yaşatılan acıların neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Galatasaray genel kurulunda bir kısım üyelerin bu kişilerin ihraçlarıyla ilgili vermiş oldukları 'hayır' oyunun ne Galatasaray camiasına, ne Türkiye'ye, ne de 15 Temmuz gecesi şehit olan kardeşlerimizin ailelerine ve gazilerimize açıklayamazlar. Galatasaray yönetim kurulu ivedi şekilde bu alınmış olan kararı düzeltmelidir. Bu karar konusunda Galatasaray yönetimi ivedi bir şekilde düzetmeye gitmelidir. Çünkü ülkemize milletimize ihanet edenlerin ülkemizin köklü kurumlarında ve kulüplerinde işi yoktur."

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
İbrahim çevik 4 yıl önce
Şimdi görüyormusunuz 16 Nisa'nda neyi oylacağımızı. Bir kurumun işleyişi kanun ve yönetmelikler ile bellidir. Zatıalileri beğenmedikleri oylamaları kanunları emir ile istedikleri gibi düzenleyecekler. Aynı şekilde mahkemeler bir karar verdiğinde, Zat beğenmedi değiştir diyecekler.
Sonra kendileri af eder. 4 yıl önce
Hani millet ne diyorsa oydu.madem kongre üyeliri öyle karar vermiş hani saygı.
SELÇUK 4 yıl önce
VATAN HAİNLERİNİ SAVUNMAYIN KALIN BAŞLILAR ADAMLAR TERÖRİSST AKIL YOKMU SİZDE HAYDAAA
kadir 4 yıl önce
Hakan şükürun bağlı olduğu örgüt millete uçaktan mermi yağdırdı, farkındasıniz di mi?
Bir bilen 4 yıl önce
Fetö nün nasıl elikamlı bir terör örgütü olduğu 15 temmuzda gün yüzüne çıkmışken bu örgüte üye olduğunu heryerde dile getiren bir adamı kollamaya çalışıyolar ve bu olaya burada da destek olanlar var insan gerçekten inanamıyor!!
Süleyman Özmen 4 yıl önce
Bende Trabzonspor kongre üyesiyim bende aidatı 8 yıldır ödemedim ve Trabzonspor yönetim kurulu beni ihraç etmedi çünkü ben Vatanına dinime milletine kurşun sıkanlarla iş tutmadım, Münafık bozıntusu bir hocanın elini eteğine öpmedim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@