Hatay'a iki günde 4. top mermisi düştü

Suriye'nin Harabjoz kentinden Özgür Suriye Ordusu ile Esed askerleri arasında devam eden çatışmalar sırasında atıldığı değerlendirilen havan topu mermisi yine Yayladağı ilçesine isabet etti. Boş araziye düşen mermi can ve mal kaybına neden olmadı. Dün ve

Gündem 06.10.2012, 16:59
Hatay'a iki günde 4. top mermisi düştü

Suriye'nin Harabjoz kentinden Özgür Suriye Ordusu ile Esed askerleri arasında devam eden çatışmalar sırasında atıldığı değerlendirilen havan topu mermisi yine Yayladağı ilçesine isabet etti. Boş araziye düşen mermi can ve mal kaybına neden olmadı. Dün ve bu sabah saatlerden itibaren bölgeye düşen mermi sayısı 4'e yükseldi.

Hatay Valiliği resmi web sitesinde yaptığı açıklamada son olarak bugün saat 14.30 sularında Yayladağı 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı, 7'inci Hudut BölükKomutanlığı, Belengöz Hudut Karakolu sorumluluk sahasında bulunan 367 No.'lu Hudut Taşı Mevki'ndeki boş araziye, Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarından atılan bir adet top mermisinin sınırı yaklaşık bin 200 metre geçerek Türkiye'ye düştüğünü belirtildi. Düşen mermi sonrasında Güveççi Hudut Karakolu'nda bulunan 81 mm.'lik havan ile 2 atım yapılarak misliyle karşılık verildi.

Valilik top mermisinin düştüğü yer, en yakın yerleşim yeri olan Aşağıpulluyazı köyüne yaklaşık 800 metre mesafede, Belengöz Hudut Karakolu'na yaklaşık 1000 metre mesafede olduğu bildirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@