Hamsi bollaşınca limana sığmadılar

Kastamonu'nun İnebolu ilçesindeki balıkçılar, bir gecede binlerce ton hamsi avlayınca balıkları yüklemek için limanın önünde sıra beklemek zorunda kaldı.   Karadeniz'e açılan balıkçılar, İnebolu Limanı'na binlerce ton hamsiyle döndü. Hamsi bolluğu nedeniy

Hamsi bollaşınca limana sığmadılar
Kastamonu'nun İnebolu ilçesindeki balıkçılar, bir gecede binlerce ton hamsi avlayınca balıkları yüklemek için limanın önünde sıra beklemek zorunda kaldı.
 
Karadeniz'e açılan balıkçılar, İnebolu Limanı'na binlerce ton hamsiyle döndü. Hamsi bolluğu nedeniyle balıkçılar, teknelerini boşaltmakta zorlandı.
 
Tekne sahiplerinden Bülent Ak, kendisine ait teknelerde bin tona yakın hamsi bulunduğunu söyledi. Hamsiyi İnebolu'dan Samsun'daki yem fabrikalarına gönderdiklerini anlatan Ak, ancak kamyon sorunu yaşadıklarını ifade etti. 
 
Teknelerinin liman dışında sıra beklediğini dile getiren Ak, "Çünkü kamyon bulamıyoruz. Dün ve önceki gün 3 bin ton hamsi gönderdik. Araçlar yetişmiyor. Buradan Samsun'a 400 kilometre var. İnebolu Limanı'na bugün 4 bin ton hamsi geldi. Son zamanlarda böyle hamsi olmuyordu. Bu sene bolluk var. Hopa'ya kadar her yerde hamsi bolca avlanıyor" dedi.
 
aa_picture_20151106_6731482_web.jpg
 
aa_picture_20151106_6731483_web.jpg
 
aa_picture_20151106_6731484_web.jpg
 
aa_picture_20151106_6731485_web.jpg
 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler