banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Günay bayram tatilini 10 gün istiyor

 Bakan Günay, Kurban Bayramı tatili birleştirilirse bunun turizme doping olacağını, ancak üretim sektörlerinin buna çok sıcak bakmadıklarını belirtti. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay , Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin Bodrum'un Ortakent Yahşi be

Gündem 03.10.2012, 21:42
Günay bayram tatilini 10 gün istiyor

 

Bakan Günay, Kurban Bayramı tatili birleştirilirse bunun turizme doping olacağını, ancak üretim sektörlerinin buna çok sıcak bakmadıklarını belirtti.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay , Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin Bodrum'un Ortakent Yahşi beldesindeki Şükran-Rauf Nasuhoğlu Araştırma Eğitim ve Kültür Merkezi binasının açılış töreninin ardından gazetecilerin Kurban Bayramı tatiline ilişkin soruları üzerine şunları söyledi:
 
''Pazartesi, salı ve hatta kısmen çarşamba var. Oldukça uzun bir tatil olacak. Bu bir miktar zor görünüyor. Durumu iyi olanlar erken rezervasyon yaptırabilirler.
 
Kamu görevine bağlı olmayanlar ya da işyerleri imkan verenler... Çünkü yazdan kalma günler yaşayacağımızı düşünüyorum. Bayram öncesinden başlayıp aradaki pazartesi salıyı birleştirirsek çok uzun bir tatil oluyor. Bu turizm sektörü için doping olur ama öteki üretim sektörleri buna çok sıcak bakmıyor.
 
Bu yüzden imkanı olanlar bence tatile gelsinler, olmayanlara da 'Daha kısa bir tatille yetinsinler' demek zorunda kalacağız''

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@