Emekli amirallerin bildirisi değiştirildi iddiasına Kılıçdaroğlu'ndan destek

Kılıçdaroğlu: Metni değiştiren kişiyi bulsunlar

Gündem 09.04.2021, 23:30
Emekli amirallerin bildirisi değiştirildi iddiasına Kılıçdaroğlu'ndan destek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 104 emekli amiralin yayımladığı 'Montrö Bildirisi'ne ilişkin bildiriyi imzalamayan emekli amiral Semih Çetin'in 'Metni değiştirdiler' iddiasına destek verdi. Kılıçdaroğlu, "Gece yarısı kelimeler ilave edip internet sitesine veren kişi sağlıklı biri değil, o kişiyi bulsunlar" ifadelerini kullandı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Haber Global'de Buket Aydın'ın sunduğu Koltuk programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 104 emekli amiralin imzaladığı bildiriye ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, bildiriyi imzalamayan emekli amiral Semih Çetin'in 'Metni değiştirdiler' sözlerini destekler nitelikte ifadeler kullandı.

Emekli 104 amiralin yayınladığı Montrö bildirisi kendisine de gönderildiğini ancak imzalamadığını açıklayan emekli Amiral Semih Çetin, gündem yaratan bildiriyle ilgili ilginç iddialarda bulundu. Kendisine gönderilen taslak bildiride değişiklikler yapıldığını ifade eden Çetin, "Bana gönderilen metinde 'Yüce Türk Milletine' diye bir ifade de yoktu. Başında 'basın duyurusu' yazıyordu. Bildirinin altındaki tarih 06.04.2021 olarak görünüyordu. Ancak bu bildiri çok ilginç bir şekilde 4 Nisan'da basına sızdırıldı. Bana gönderilmesinden sonra değiştirildi mi? Kim ne amaçla değiştirdi bilmiyorum." dedi.

"METNİ DEĞİŞTİRİP İNTERNETE SIZDIRAN KİŞİYİ BULSUNLAR"
Bu iddiaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da Semih Çetin'le benzer ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu, "Buradan o komutanlara sesleniyorum: Gece yarısı kelimeler ilave edip internet sitesine veren kişi sağlıklı biri değil. O kişiyi bulsunlar. Tıpkı Boğaziçi'nde Kabe fotoğrafını yere atan kişi gibi. O da hala bulunamadı. Gündemi değiştirmek için yapıldı. Bunlar emekli amiral, emekli biri nasıl darbe yapar. Bunlar evinde zaten. Bu dosya Yargıtay'a gidince ne olacak?" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Ercan 6 ay önce
Demekki KOğlu orjinalini biliyordu. Haberi vardı anlamına gelir ki Reisin dediği doğru çıkıyor. Ahhhh Türkiye e Türk Milleti ahhhh. Neden daima bölük pörçüksün?. Neden 16 devlet kurdun ve çoğu birbirini bitirmiş. Neden ? Neden 15 kere yıkıldı Türk Devletleri ?
Neden dış güçlerden daha etkili İç güçler var içimizde ve yağı İle işbirliği yaparlar ? Neden, neden?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@