Diyanet İşleri Başkanı'ndan skandal paylaşıma cevap!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hollandalı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'ın skandal Ramazan paylaşımına cevap verdi.

Gündem 14.04.2021, 10:41
Diyanet İşleri Başkanı'ndan skandal paylaşıma cevap!

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Wilders'ın paylaşımına ilişkin, "İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan ırkçı zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum." dedi.
Ali Erbaş, Geert Wilders'ın Twitter'daki paylaşımına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Barış dini İslam'ı ve rahmet ayı Ramazan-ı Şerif'i hedef alan Hollandalı ırkçı bir siyasetçinin söylemlerinin asla kabul edilemeyeceğini" belirtti.

Erbaş, şunları kaydetti:

"İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan ırkçı zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum. Avrupa'da yükselen İslam düşmanlığına ve bu tür sistematik provokasyonlara karşı Müslümanlar olarak aklı selim ile hareket ederek, İslam'ın hayat veren ilkelerini ve ramazan ayının rahmetini yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz."

WİLDERS NE DEMİŞTİ?

Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri, "Stop islam, stop ramazan" şeklinde tweet atmıştı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@