Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağını iptal etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağını iptal ettiğini duyurdu.

Gündem 05.06.2020, 13:13 05.06.2020, 13:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağını iptal etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının iptal edildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs'ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı.

Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Ali Papa 1 yıl önce
15 ilde pazar günü, 65 yaş üstü ile 18-65 yaş arasının, markette, çarşıda pazarda biraraya gelmesinin yolaçacağı bulaş riskini sn içişleri bakanı Soylu, üstlenmek istemedi ve dün akşam yasağı ilan etti. Görünen oki, kararı geri almadı ve saray tweetiyle yasak kalktı. Çok ilginç ve çok manidar.
İbraam 1 yıl önce
Bakanını yönetemeyen tek adam. Sağlık bakanı yok diyor. 6 saat sonra Soylu yasak diyor. 12 saat sonra tek adam kaldırdım diyor. Millet papatya falı açıyor bunların ne karar vereceği konusunda. Vah benim güzel memleketim vah. Becerip bir diploma alamayana ülkeyi teslim edecek kadar cahilmi bir millet yahu..
İbraam 1 yıl önce
,” Hükümet disiplini kaybetmiştir! Kurumlar arası iletişim kopmuş, ciddiyesizlik hakim olup, ülke dingonun ahırına dönmüştür! Yeter artık, yönetemiyorsunuz daha fazla millete zarar vermeden gidin! Aynı zamanda da Erdoğan/Soylu kılıçları çekilmiştir…” dedi.
ibra 1 yıl önce
yarını bırakın bugün eğlen sonrası için bile planı olmayan bir hükümet...bakaların birbirinden haberi yok. efendinin hiç birineden haberi yok. varsa CHP yoksa CHP. nasıl ederizde bu saltanatı daim ederizin peşine düşmüş. işbilmez caHİLLER SÜRÜSÜ..
Kalyoncu 1 yıl önce
Çok yaşa Padişahım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@