Çağlayan'da Cübbeli Ahmet izdihamı

 İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 3’ü tutuklu 16 sanık yargılanıyor. Ahmet Mahmut Ünlü, ‘Haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, 2 kez insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak’ suçlamalarıyla

Gündem 21.09.2012, 13:26
Çağlayan'da Cübbeli Ahmet izdihamı

 

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 3’ü tutuklu 16 sanık yargılanıyor.
 
Ahmet Mahmut Ünlü, ‘Haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, 2 kez insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak’ suçlamalarıyla yargılanıyor. Duruşma öncesi Ünlü'ye destek amacıyla çok sayıda vatandaş adliye önüne geldi. ‘Hepimiz Cübbeliyiz’ yazılı bandaj takan vatandaşlar çeşitli pankart açtı. 
 
Çağlayan Meydanı’nda toplanan gruba Ünlü'den geldiği belirtilen uyarıları içeren broşür dağıtıldı. Uyarı metninde, “Provokasyona yol açacak hal ve hareketlerden uzak durun. Emniyet güçlerine zorluk çıkarmayın.
 
Herhangi bir kişi, kurum ve kuruluş hakkında slogan atmayın. Kişi, kurum ve kuruluşları hedef alan pankartlar açmayın. Provokasyon yapabilecek gruplara, şahıslara dikkat edip uyarıda bulunun. Şüpheli gördüğünüz şahısları, paketleri emniyet güçlerine bildirin.
 
Tahliye olunmamam halinde sakın ola ki taşkınlık yapmayın.” ifadeleri yer aldı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@