Bombanın pimi kasıttan çekilmiştir

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8. Uluslararası Kalecik Karası Kültür ve Turizm Festivali'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar'da neler olduğunu bu milletin öğrenmeye hakkı olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Uçağımız düştü Sur

Gündem 15.09.2012, 14:43
Bombanın pimi kasıttan çekilmiştir

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8. Uluslararası Kalecik Karası Kültür ve Turizm Festivali'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar'da neler olduğunu bu milletin öğrenmeye hakkı olduğunu belirterek, şunları söyledi:
 
"Uçağımız düştü Suriye'de, bu milletin öğrenmeye hakkı vardır. Uludere'de 34 yurttaşımız öldürüldü, bu milletin bunları öğrenmeye hakkı vardır.
 
Hangi çağda yaşıyoruz biz. Eğer bu ülkeye siyasal iktidar doğru bilgi vermiyorsa halkına doğruları söylemiyorsa oturup şapkamızı önümüze koyacağız. Olmaz bu. Doğruları söylemek bir iktidarın namus borcudur.
 
Demokrasinin birinci kuralı, devletin saydam olmasında yatar. Ben merak ediyorum, patlama oldu Afyon'da, sayın Başbakan bir açıklama yaptı yurt dışında, kendisine verilen bilgiye göre mühimmat deposunda bir asker eline el bombasını almış merak saikiyle pimini çekmiş ve beklemiş acaba patlama olacak mı olmayacak mı. Siz buna inanıyor musunuz?
 
Bir asker mühimmat deposunda eline alacak bombayı, diğer askerlerde orada bekliyorlar, pimini çekecek, bekleyecek patlıyor mu patlamıyor mu. Akıl dışı uygulama bu.
 
Eğer o bombanın pimi çekilmişse meraktan değil, kasıttan pimi çekilmiştir.
Bu mühimmat deposunu gözeten kameralar var mıydı yok muydu acaba? Bunu da öğrenmek isterim, öğrenmeye hakkımız var bizim"
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@